Tarnowski duet Szpetni wyśpiewał zwycięstwo w prestiżowym ogólnopolskim konkursie
access_time 2021-09-15 13:36:00
Tarnowski duet Szpetni został laureatem 30. Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku - jednej z najważniejszych imprez tego nurtu w Polsce.

Szpetni to duet młodych tarnowskich wykonawców, których w dzieciństwie połączyła przyjaźń - Dawida Mika i Filipa Kota. Trzy lata temu wspólnie z przyjaciółmi z Fundacji Impuls Rozwoju stworzyli przy Rynku 9/5 w Tarnowie Najmniejszą Scenę Świata - unikatowe miejsce do wymiany doświadczeń artystycznych. Oboje są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych nagród na festiwalach i przeglądach muzycznych, a kilka dni temu wygrali jubileuszowy 30. Turniej Poezji Śpiewanej we Włocławku. Dawid Mik wyśpiewał sobie zwycięstwo wierszami Ewy Lipskiej "Ostrzeżenie", "Recepta", "Nic nie jest pewne", z kolei Filip Kot został zauważony i wyróżniony jako twórca muzyki i akompaniator. - Radość i zaskoczenie jeszcze buzują w naszych głowach, bo nie spodziewaliśmy się tak wielu dobrych słów - komentują swój sukces laureaci.

Turniej Poezji Śpiewanej odbywał się w ramach 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Aby wystąpić w finale, Szpetni musieli przejść trzystopniowe eliminacje - regionalne, wojewódzkie i ogólnopolskie. Zajęcia warsztatowe przed koncertami prowadzili Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Winiarska, Jan Zdziarski i Andrzej Głowacki, natomiast zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Marta Górnicka, Krzysztof Herdzin, Katarzyna Winiarska, Lech Śliwonik, Andrzej Fabisiak i ojciec Wacław Oszajca. Koncerty były transmitowane na żywo.

ac / fot. Centrum Kultury Browar B, M. Maciejowski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821