Drugie zwycięstwo piłkarek Tarnovii w Ekstralidze
access_time 2021-09-05 00:10:00
W czwartej kolejce spotkań o mistrzostwo Ekstraligi piłki nożnej kobiet zespół Tarnovii Tarnów podejmował na boisku w Woli Rzędzińskiej drużynę BTS Rekord Bielsko-Biała.

Po trzech kolejkach obydwa zespoły miały w swoim dorobku po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach. Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości, który już w 8 minucie, po bramce z dystansu Klaudii Nowackiej, objął prowadzenie. Wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy.

Druga część meczu zdecydowanie należała do gospodyń.  W 60 minucie Klaudia Kubaszek umieszczając piłkę w bramce rywalek doprowadziła do remisu. Niespełna 10 minut później po indywidualnej akcji celnym strzałem popisała się Kornelia Dudziak i podopieczne trenera Michała Jarząba objęły prowadzenie w tym spotkaniu.  W 88 minucie Katarzyna Białoszewska trafiając do bramki gości przypieczętowała zwycięstwo swojej drużyny (3: 1) i tym samym tarnowianki dopisały 3 punkty do swojego dorobku.

W kolejnym meczu zawodniczki Tarnovii zmierza się na boisku rywala z zespołem Czarnych Sosnowiec.

MKS Tarnovia Tarnów - BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (0:1)

Bramki: Nowacka 8'(0:1), Kubaszek 60' (1:1) , Dudziak 70' (2:1), Białoszewska 88' (3:1)