Z tej kategorii
Kolejni internauci mogą stanąć przed sądem za obrażenie strażników miejskich

2019-12-06 Wiadomości

Komendant Krzysztof Tomasik złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o kolejne obraźliwe wpisy internautów pod adresem funkcjonariuszy straży miejskiej.

Pomysł na weekend

2019-12-06 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Marszałek małopolski wydał oświadczenie: wybór dyrektorów instytucji kultury ma być przejrzysty

2019-12-06 Wiadomości

Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego wydał oświadczenie w którym deklaruje, że wybór menedżerów zarządzających małopolskimi instytucjami kultury będzie przejrzysty i równy dla każdego, dlatego podjął decyzję o odwołaniu osób, które w poprzednich latach zostały powoływane bez konkursu. Poniżej publikujemy pełny list marszałka.

Jubileusz 100-lecia PCK. Wręczono odznaczenia i medale

2019-12-06 Wiadomości

W auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbył się jubileusz stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas okolicznościowej uroczystości wyróżnieni zostali najbardziej zasłużeni działacze i dawcy krwi.

Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pomóc może każdy z nas, kupując świecę

2019-12-06 Wiadomości

Do końca Adwentu potrwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. To już 26. edycja akcji. Uzyskane środki przeznaczone będą na całoroczne dożywianie dzieci, pomoc edukacyjną, letni wypoczynek czy wsparcie w rehabilitacji i leczeniu. Świece można nabywać w parafiach diecezji tarnowskiej.

Znasz kogoś, kto zasługuje na miano bohatera? Zgłoś go do Nagrody im. Rodowicza "Anody"

2019-12-06 Wiadomości

Do 16 grudnia każdy może zgłosić kandydata do wyróżnienia dla osób zaangażowanych społecznie, a także tych, które dokonały bohaterskiego czynu.

Krakowska będzie remontowana na odcinku od Przemysłowej do Fabrycznej

2019-12-06 Wiadomości

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na remont ulicy Krakowskiej, który będzie realizowany na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Fabrycznej. Rozstrzygnięcie jeszcze w tym roku.

Studenci w mundurach. Legia Akademicka rekrutuje

2019-12-06 Wiadomości

Ponad dwa tygodnie mają na złożenie wniosku studenci chętni do przystąpienia do programu Legii Akademickiej. Kilka dni temu w PWSZ w Tarnowie gościła przedstawicieli m.in. Wojskowej Komendy Uzupełnień, którzy zachęcali do przyłączenia się do programu, a ponadto prezentowali elementy sprzętu znajdującego się na wyposażeniu polskiej armii.