Z tej kategorii
Pomysł na weekend

2020-02-21 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Lubisz gorące kąpiele? Czeka Cię zimny prysznic. Miasto chce uzależnić opłaty za śmieci od zużycia wody

2020-02-21 Wiadomości

Miasto wraca do tematu związanego z opłatą śmieciową uzależnioną od zużycia wody – im wyższe ono będzie, tym więcej zapłacimy za wywóz śmieci. Przypomnijmy, że takie rozwiązanie prezydent Roman Ciepiela chciał wprowadzić już w zeszłym roku.

Kolejna lekarka z zarzutami łapówkarskimi

2020-02-20 Wiadomości

Do grona lekarek uwikłanych w korupcyjny proceder dołączyła kolejna. Tym razem to 67-latka z powiatu tarnowskiego, która dotychczas otrzymała 88 zarzutów łapówkarskich. To już kolejna lekarka, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy tłumaczy się przed prokuratorem. We wrześniu ubiegłego roku zatrzymano dwie lekarki z powiatu tarnowskiego, a w listopadzie lekarkę z Tarnowa. Wraz z medyczkami, zarzuty usłyszało także kilkudziesięciu pacjentów, którzy odpowiedzą za wręczanie łapówek w wysokości do 100 zł. Gdzie kończy się wdzięczność a zaczyna korupcja?

Wkrótce wybory nowego rektora PWSZ. Odbędą się dwukrotnie

2020-02-20 Wiadomości

W najbliższym czasie społeczność akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie czekają dwukrotne wybory nowego rektora.

228 azylowych psów znalazło nowy dom

2020-02-20 Wiadomości

Liczba psów trafiających do tarnowskiego azylu, przekazanych potem do adopcji oraz zwracanych właścicielom, od lat oscyluje wokół podobnych ilości. W 2018 roku do azylu przyjęto 427 psów, z tego 207 znalazło nowy dom, a 141 wróciło do właścicieli. Z kolei w minionym roku do azylu trafiło 411 psów, 228 zostało adoptowanych, 148 oddano właścicielom.

MPK testuje kolejny autobus. Tym razem to mikrus z Turcji

2020-02-19 Wiadomości

W Tarnowie na wybranych trasach kursuje nowy autobus klasy mini Karsan Atak. MPK będzie prowadziło testy pojazdu do 3 marca.

Lech Kaczyński będzie miał rondo w Tarnowie? Chcą tego radni PiS

2020-02-20 Wiadomości

W związku z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej, radni PiS złożyli wniosek o nadanie nowemu rondu przy zbiegu ulic Elektrycznej, Klikowskiej i Wyszyńskiego imienia tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego.

Zostawiła czworo dzieci w pogotowiu opiekuńczym. Teraz chce je odzyskać

2020-02-19 Wiadomości

25-latka, która w styczniu porzuciła w pogotowiu opiekuńczym w Tarnowie czwórkę swoich dzieci, teraz chce je odzyskać. Kobieta wystąpiła w reportażu "Uwaga" TVN, w którym twierdzi, że zdecydowała się na taki krok, bo straciła mieszkanie.