Na bosaka po Marcince - Wojtek Klich zaprasza do nietypowego biegu. Zwieńczy go koncert przy ognisku
access_time 2021-09-02 13:14:00
Wojtek Klich - jeden z najciekawszych i najbarwniejszych muzyków na polskiej scenie bluesowo-rockowej, zaprasza do udziału w charytatywnym "Biegu na bosaka". Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę w Parku Biegowym "Marcinka".

- Moi Drodzy! Zrzucamy z siebie trochę ciężaru cywilizacji - na początek ściągamy buty! - zachęca Wojtek Klich. Jak dodaje - warto biegać boso, bo sprawia to olbrzymią frajdę, daje poczucie wolności i nieskrępowanego kontaktu z naturą, a przede wszystkim ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

- To pierwotne, cudowne uczucie; otwiera na sferę duchową i intymny kontakt z Matką Ziemią. Bieganie boso poprawia nie tylko samopoczucie, ale zdrowie, działa jak masaż, bo pobudza wiele receptorów, które znajdują się w stopie. Wiem to wszystko z własnego doświadczenia, bo chodzę i biegam boso już od 25 lat. Bosochodzenie jest zdrowsze niż jakiekolwiek buty i totalnie zmienia człowieka - na lepsze! Dzięki temu stajemy się bardziej otwarci i łatwiej nawiązujemy przyjazne relacje z ludźmi - przekonuje Wojtek Klich.

"Bieg na Bosaka" startuje w sobotę, 4 września o godz 17 w Parku Biegowym Marcinka. W zmaganiach mogą wziąć udział zarówno pasjonaci biegania, jak też nordic walking. Łącznie trasa biegu będzie liczyła 5 km. - Nie mierzymy czasu, zajmujemy tylko miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: " wcześniej urodzeni" i "później urodzeni". Obowiązuje dowolność wyboru kategorii, według sumienia - dodaje Wojtek.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody - obrazy namalowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych "Aniołowo", natomiast wszyscy, którzy dobiegną do mety otrzymają pamiątkowe medale, które również są dziełem podopiecznych tej instytucji. - Medale są niezwykłe pod każdym względem. Nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, będą więc wyjątkową pamiątką - podkreśla muzyk. Po biegu zaplanowano wspólne ognisko oraz koncert w wykonaniu Wojtka Klicha i zaproszonych gości, podczas którego będzie można usłyszeć m.in. nową piosenkę artysty "Bosym bądź", promującą ideę chodzenia boso.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: https://dostartu.pl/bosym-badz-bieg-na-bosaka-v6210. Obowiązuje wpisowe w kwocie 30 zł. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną niepełnosprawnych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Organizatorem wydarzenia jest Wojtek Klich i Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów.

ac

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821