W Szczucinie zatrzymano pijanego kierowcę tira. Mołdawianin miał 1,5 promila alkoholu
access_time 2021-08-25 08:47:00
Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca tira z Mołdawii, jadący drogą krajową nr 73 z Tarnowa w kierunku Kielc. Policja zatrzymała go w Szczucinie. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

W poniedziałek przed godz. 20 dyżurny dąbrowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 73 w kierunku Kielc jedzie samochód ciężarowy z naczepą, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na trasę został wysłany patrol drogówki. Policjanci namierzyli pojazd na ul. Kościuszki w Szczucinie, a następnie dali kierowcy sygnał do zatrzymania. - Mundurowi, po otwarciu drzwi kabiny kierowcy, wyczuli silną woń alkoholu. Zachowanie i wygląd 48-letniego obywatela Mołdawii wskazywały, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Tir został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a jego kierowcę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dalszym losem 48-latka zajmie się sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821