Pierwszy etap przebudowy ul. Lwowskiej zbliża się do finału
access_time 2021-08-24 09:33:00
We wrześniu zakończy się pierwszy etap przebudowy ulicy Lwowskiej. Koszt prac wyniósł ponad 38 milionów złotych. Teraz Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przygotowuje się do przeprowadzenia dwóch kolejnych etapów.

Najpoważniejszym zadaniem zrealizowanym w ramach pierwszego etapu była gruntowna przebudowa ronda Zesłańców Sybiru. Rondo jest dwupasowe i ma pięć zjazdów. Jest też większe niż w poprzedniej wersji, a jego tarcza została przesunięta w kierunku północno-wschodnim. Jednym pasem dopuszczono tam już okrężny ruch pojazdów. Przebudowano również przepust na potoku Małochlebówka. - Przy przebudowie zastosowano zw. tubosidery. Są to nowoczesne konstrukcje z blachy falistej, które pozwalają na optymalną kontrolę przepływu wody. Poza tym ich zastosowanie umożliwia szybsze przeprowadzenie prac i obniżenie ich kosztów - informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa. Powstały także dwa parkingi, które łącznie mogą pomieścić około 170 samochodów, chodniki i ścieżki rowerowe.

Obecnie drogowcy pracują nad realizacją dwóch kolejnych etapów. Drugi obejmie rozbudowę ul. Lwowskiej od Szpitala św. Łukasza do granicy miasta. W jego ramach planowana jest rozbudowa skrzyżowania z ulicą Karpacką, gdzie będzie sygnalizacja świetlna i budowa obramowanych krawężnikiem wysp, które będą kanalizowały ruch samochodów.

- Jeszcze bardziej skomplikowane przedsięwzięcia są planowane na odcinku od potoku Małochlebówka do wiaduktu. By uniknąć konieczności zwężenia jezdni i utrzymać cztery pasy ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa zostaną poprowadzone specjalną podwieszaną kładką nad Wątokiem – w rejonie wiaduktu kolejowego. Dzięki temu na całej szerokości drogi pod wiaduktem będzie mógł być poprowadzony ruch samochodowy - dodaje Ireneusz Kutrzuba.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821