Niedługo zacznie się remont dwóch ulic w centrum Tarnowa. Będą utrudnienia w ruchu
access_time 2021-08-02 10:20:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przygotowuje się do remontu dwóch ulic - Krasińskiego i Nowy Świat. Trwają przetargi, które wyłonią wykonawców inwestycji.

Ulica Krasińskiego odnowiona zostanie na całym odcinku, a prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym zostanie wyremontowana tarcza skrzyżowania ulic: Klikowska-Krasińskiego-Szujskiego-Chopina-al. Solidarności oraz ulica Krasińskiego na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej - w tym ostatnim przypadku planowane jest całkowite zamknięcie drogi. Drugi etapu remontu będzie przebiegać na odcinku od Mościckiego do skrzyżowania. W tym przypadku ulica zostanie częściowo wyłączona z ruchu. Projekt zakłada wykonanie warstwy konstrukcyjnej, wymianę podbudowy jezdni, a następnie położenie na niej asfaltu. Ciągi piesze zostaną wykonane z kostki betonowej, a istniejące chodniki zostaną przebrukowane.

Remont drogi przewidziany jest również na ul. Nowy Świat, gdzie nowa asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od ul. Słowackiego do Krakowskiej. Ciągi piesze będą wykonane z kostki betonowej. Tu również remont zostanie podzielony na dwa etapy. W pierwszym ekipy remontowe będą działały na odcinku od Słowackiego do al. Solidarności - odcinek ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Po zakończeniu prac wykonawca przeniesie się na drugą część ulicy - pomiędzy al. Solidarności i ul. Krakowską. Prace będą prowadzone przy częściowym zamknięciu jezdni.

Remonty obu ulic zbiegną się w tym samym czasie - rozpoczną się zaraz po podpisaniu umów z wykonawcami, a rozstrzygnięcia przetargów należy spodziewać się już w najbliższych dniach. Inwestycje powinny zakończyć się w ciągu 6 miesięcy od podpisania umów. Obie inwestycje dotowane są z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821