Uczniowie w czasie pandemii napisali książkę
access_time 2021-06-14 07:19:00
„Historie (nie) dokończone” to tytuł książki, którą napisali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Jest to zbiór opowiadań, które powstały w ramach organizowanego w szkole konkursu, przeprowadzonego wśród uczniów podczas edukacji zdalnej. W miniony piątek odbyło się spotkanie autorskie promujące publikację.

Zbiór opowiadań to efekt projektu zainicjowanego w okresie edukacji zdalnej. Młodzież, na co dzień uczęszczająca do tarnowskiego ZSEO, za namową nauczycieli zasiadła do klawiatury komputera i przeniosła się w świat wyobraźni i literackiej fantazji. Tematyka opowieści była dowolna. Autorzy opisywali w nich swoje myśli, uczucia, przeżycia i emocje, które często były inspirowane tym, co przeczytali w lekturach lub opierali się na własnych doświadczeniach. Akcja rozgrywających się wydarzeń najczęściej była osadzana w światach z pogranicza jawy i snu, jednak problemy, z którymi zmagali się ich bohaterowie były jak najbardziej realne.

Spośród 25 nadesłanych prac, do publikacji trafiły teksty Martyny Dulęby, Aleny Emelianovej, Nadii Kardaś, Aleksandry Nędzki, Karoliny Racibor, Magdaleny Stadler, Darii Stolarskiej, Anny Zaczkiewicz, Radosława Kubasa i Michała Muchy. Całość wstępem opatrzyła Maria Woźny – była wieloletnia nauczycielka ZSEO.

Piątkowe spotkanie było nie tylko okazją do porozmawiania z młodymi autorami, ale także do zdobycia książki za darmo - otrzymał ją każdy, kto zjawiał się w Pałacu Sanguszków.

Zbiór opowiadań „Historie (nie) dokończone” nie trafił do otwartej sprzedaży. Egzemplarze, które nie zostały rozdane w trakcie spotkania autorskiego, są dostępne w siedzibie szkoły. Osoby zainteresowane darmowym egzemplarzem odsyłamy na stronę historieniedokonczone.pl.

Wydanie książki zostało współfinansowana przez gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Fot. materiały ZSEO Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A