Kolejna fuszerka przy budowie skweru na ul. Wałowej. Płyty krzywo docięte i niechlujnie zamontowane
access_time 2021-06-09 08:26:00
Miasto ma kolejne uwagi do wykonawcy skweru przed półbasztą przy ul. Wałowej. W efekcie, budowana trzy lata inwestycja, znów zaliczy poślizg.

Nie widać końca problemów ze skwerem przy ul. Wałowej w Tarnowie. Tydzień temu robotnicy poprawiali źle ułożoną nawierzchnię na odcinku od kamienicy przy Wałowej do schodów, teraz to samo muszą zrobić z ozdobnymi płytami z piaskowca, które zostały nierówno docięte i krzywo zamontowane.

Przypomnijmy, skwer wraz z Multimedialnym Centrum Artystycznym miał być gotowy jesienią 2018 roku, ale roboty na wiele miesięcy wstrzymał problem z nawierzchnią placu i panującą w pomieszczeniach piwnicznych ogromną wilgocią. Pod koniec 2019 roku wykonawca remontu - Euro Bud, odstąpił od umowy z miastem. Firma chciała zwiększyć budżet inwestycji w związku z dodatkowymi pracami, które musiała wykonać, a na to nie zgodził się magistrat. Po kilku nieudanych przetargach, nowego wykonawcę udało się wyłonić dopiero jesienią ubiegłego roku. Prace kontynuuje tarnowska firma Hydrocomplex.eu, która jak się okazuje, również ma kłopoty z terminowym dokończeniem inwestycji.

Według najnowszych szacunków magistratu skwer ma być oddany do użytku pod koniec czerwca. - Wykonawca deklaruje, że prace poprawkowe zajmą mu do dwóch tygodni, więc spodziewamy się, że z końcem miesiąca skwer powinien być gotowy - mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej UMT. Na Multimedialne Centrum Artystyczne trzeba będzie poczekać przynajmniej do jesieni.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A