Miasto zmniejsza liczbę kursów autobusów MPK. Powodem koronawirus i okres świąteczny
access_time 2021-03-29 05:07:00
Od poniedziałku, 29 marca, miasto minimalizuje liczbę kursów autobusów MPK. Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać do 11 kwietnia.

Zredukowane zostaną zarówno kursy w dni powszednie, jak też w weekendy. Średnio, w skali tygodnia, będzie ich około 25 procent mniej. Powodem decyzji jest wzrastająca liczba infekcji koronawirusem, pandemiczne restrykcje oraz okres świąteczny.

Urzędnicy zapewniają jednak, w dni powszednie autobusy będą kursowały tak, by zabezpieczyć dojazd do zakładów i firm. - W ubiegłym roku, podczas ograniczeń związanych z pandemią, obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Wprowadzany obecnie zakłada większą niż wówczas częstotliwość kursów i lepsze ich dostosowanie do potrzeb pasażerów – został przygotowany w oparciu o analizy liczby osób korzystających z miejskiego transportu w określonych godzinach - czytamy w komunikacie.

Nowe rozkłady dostępne są na stronie www.komunikacja.tarnow.pl. Informacje o zmianach zostały też wywieszone na przystankach i są wyświetlane na elektronicznych tablicach.

Fot. Archiwum MPK

Komentarze...