Nietrzeźwy 64-latek spowodował kolizję. Nie zauważył czerwonego światła
access_time 2021-02-22 15:21:00
Niebezpiecznie wyglądała wczorajsza kolizja dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Szkotnik i Szujskiego w Tarnowie. Badanie alkomatem wykazało, że 64-letni kierowca, który wymusił pierwszeństwo był nietrzeźwy. Niestety to nie jedyne w tym dniu zdarzenie z udziałem pijanego użytkownika dróg.

W niedzielę w samo południe na skrzyżowaniu ulic Szkotnik i Szujskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wysłuchali relacji świadków oraz jego uczestników. Na tej podstawie ustalili, że 64-letni kierowca opla typu bus, nie zauważył czerwonego światła i jadąc w kierunku Mościc, wjechał na skrzyżowanie. W tym czasie w kierunku ulicy Klikowskiej jechała na zielonym świetle 49-letnia mieszkanka Tarnowa wraz ze swoim synem. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a zniszczone zostały jedynie pojazdy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowca opla - mieszkaniec województwa opolskiego - przyznał się do winy. Badanie alkomatem wskazało, że miał 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Postępowanie w sprawi będzie prowadził wydział prewencji tarnowskiej komendy.

Do innego groźnego zdarzenia doszło 12 godzin wcześniej na ulicy Narutowicza w Tarnowie. 20-letni pieszy wszedł bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, kierowany przez 53-letniego mieszkańca Tarnowa. Jak się później okazało, 20-latek był nietrzeźwy. Młody mężczyzna z obrażeniami głowy i nogi trafił do tarnowskiego szpitala. - W sprawie zostanie wszczęte postępowanie, które wskaże winnego tego wypadku - mówi asp. sztab. Paweł Klimek. Jak dodaje rzecznik w minionym tygodniu policjanci odnotowali łącznie 60 kolizji drogowych i 3 wypadki, w których ranne zostały 3 osoby. Zatrzymano 12 nietrzeźwych kierowców i 27 praw jazdy, z czego 25 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...