Tańsze testy na przeciwciała koronawirusa dla nauczycieli. Prezes tarnowskiego ZNP: "Zainteresowanie jest ogromne"
access_time 2021-02-22 13:00:00
Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz członkowie ich rodzin mogą skorzystać z tańszych testów na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. Tarnowski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego podpisał umowę z Zespołem Przychodnim Specjalistycznych.

Zarząd tarnowskiego oddziału ZNP wynegocjował z Zespołem Przychodni Specjalistycznych niższą cenę za testy na obecność przeciwciał przeciw wirusowi SARS-CoV-2 dla czynnych nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty. Dzięki badaniu dowiedzą się, czy przeszli zakażenie i czy ich organizm wytworzył przeciwciała. Koszt testu wyniesie 65 złotych.

- Zainteresowanie jest ogromne. W tej chwili zgłosiło si już ponad 600 osób. Wyszliśmy naprzeciwko prośbom nauczycieli, bo wielu z nich miało obawy w związku z przyjęciem szczepionki AstraZeneca. Jak się okazało, spora część z nich, w tym moja córka, po niej chorowała, mieli wysoką gorączkę, ból mięśni. Wolą więc poczekać na lepszą szczepionkę lub sprawdzić, czy mają wytworzone przeciwciała - mówi Józef Sadowski, prezes tarnowskiego oddziału ZNP.

Chętni na tańsze badania mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 14 655 8553 lub 534 195 943 oraz mailowo: tarnow@znp.edu.pl. Badania wykonywane będą w Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1, na III piętrze w godzinach od 11.00 – 15.30 od poniedziałku do piątku do końca marca.

W dniu badania należy okazać w rejestracji przychodni legitymację Związku Nauczycielstwa Polskiego, legitymację nauczycielską lub zaświadczenie dyrektora szkoły. Z kolei członkowie rodzin pracowników oświatowych muszą zgłaszać się do badania wspólnie z osobą posiadającą stosowną legitymacje lub zaświadczenie.

Zapisy trwają do wtorku, 23 lutego. Badania rozpoczną się dzień później.

Komentarze...