W Tarnowie protestowali w obronie mediów
access_time 2021-02-12 19:42:00
W piątek wieczorem na płycie tarnowskiego rynku odbyła się pikieta przeciwko zapowiedzi nałożenia przez rząd na media podatku od reklam. Zgodnie z założeniami projektu ustawy pieniądze uzyskane z nowej daniny mają być przeznaczone na Narodowy Fundusz Zdrowia oraz ochronę dóbr kultury.

W Tarnowie przeciwko pomysłowi Ministerstwa Finansów protestowało kilkanaście osób. Zdaniem manifestantów to próba zakneblowania wolnych mediów. - Odkąd Telewizja Polska stała się karykaturą rzetelnego medium, odkąd Polskie Radio poprzez czystki kadrowe wyprane zostało z wartościowych a niepropagandowych treści, obywatelki i obywatele muszą pokładać całą nadzieję na dostęp do wiedzy o wydarzeniach w Polsce w mediach prywatnych, niezależnych od władzy Prawa i Sprawiedliwości: relacjonujących, kontrolujących, wydobywających informacje, broniących nas przed całkowitym pogrążeniem w propagandowej narracji mediów prorządowych - napisali w komunikacie organizatorzy.

Organizatorem pikiety był małopolski KOD, współorganizatorami Akcja Europa, Fundacja Równość.org.pl, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Inicjatywa Polska, Młodzi Demokraci, Nowoczesna, Partia Zieloni, Platforma Obywatelska, Unia Europejskich Demokratów.

Fot.Tomasz Schenk

Komentarze...