Zima nie odpuszcza: niebezpiecznie na ulicach, na chodnikach piesi grzęzną w zaspach. A najgorsze dopiero przed nami...
access_time 2021-02-11 14:27:00
Fatalne warunki na drogach i chodnikach w Tarnowie - w wielu miejscach zalega ubity śnieg, ciągle sypie, wieje przenikliwy wiatr, jest ślisko i niebezpiecznie. Pogoda mocno daje się we znaki nie tylko kierowcom, ale też pieszym, szczególnie osobom starszym. Przekonał się o tym 93-letni pan Mieczysław, który utknął w hałdzie śniegu na przejściu dla pieszych i nie był w stanie o własnych siłach przedostać się na drugą stronę jezdni.

Pomimo fatalnej pogody, 93-letni pan Mieczysław zmuszony był wyjść z mieszkania, żeby załatwić pilną sprawę. Stojąc na przejściu chciał przedostać się na drugą stronę jezdni, ale zwały zgarniętego z ulicy śniegu stworzyły przeszkodę nie do pokonania. Szczęśliwym trafem akurat przejeżdżali tamtędy policjanci. Jeden z nich na widok bezradnego staruszka wysiadł z radiowozu, rozgarnął śnieg, torując mu drogę, po czym pomógł mu bezpiecznie przejść się na drugą stronę ulicy. - Zwykły, ludzki gest i pomoc, którą nasi policjanci okazują na co dzień mieszkańcom została doceniona przez starszego pana, który szczerze wzruszony przyznał, że musiał zadzwonić i podziękować za życzliwość, kulturę osobistą i pomoc policjanta, którego ostatnio spotkał na swojej drodze - mówi as. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Tarnowski magistrat zapewnia, że firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem miasta intensywnie pracują nad odśnieżaniem, choć przyznaje, że nie jest łatwo. Dodajmy, że według prognoz śnieżna zima może potrwać nawet do końca lutego, a duże mrozy dopiero przed nami. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w nocy z 11 na 12 lutego temperatura na terenie Małopolski może spaść nawet do 16 stopni poniżej zera. W ciągu dnia również należy spodziewać się mrozu (od -10 st. do -8 st. C), którego odczuwalność pogłębią intensywne podmuchy wiatru i zamiecie.

Komentarze...