Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Żurowej. Trwa zbiórka na odbudowę spalonego domu
access_time 2021-01-21 13:05:00
Ojciec z synem w jednej chwili stracili w pożarze dobytek całego życia. Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu.

Jak już informowaliśmy, do pożaru doszło w poniedziałkową noc, 18 stycznia. Strażacy walczyli z żywiołem do rana, niestety z drewnianego domu zostało pogorzelisko. Zamieszkujący go ojciec z synem znaleźli tymczasowe schronienie u rodziny z sąsiedztwa. Pomoc poszkodowanym zapowiedziała też gmina. - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach udzieli doraźnej pomocy materialnej w postaci zasiłku losowego. Kolejnym etapem pomocy będzie odbudowanie domu. Potrzebne są do tego środki finansowe i nasza solidarność - napisał na swoim profilu FB wójt Szerzyn, Grzegorz Gotfryd.

Gmina uruchomiła rachunek bankowy, na który można wpłacać pieniądze (Bank Spółdzielczy w Pilźnie o/Szerzyny nr 54 9477 1011 0051 5490 2000 0490 z dopiskiem: "Pomoc poszkodowanym w pożarze w Żurowej"). Zgromadzone środki zostaną przekazane rodzinie na odbudowę zniszczonego domu.

Z kolei w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, w kościele parafialnym w Żurowej zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy (w kopertach) na tacę dla poszkodowanych. - Środki zostaną przez księdza proboszcza wpłacone na rachunek bankowy z przeznaczeniem na odbudowę spalonego domu. Ufam, że każdy z nas wykaże się solidarnością wobec potrzebujących - napisał Grzegorz Gotfryd. - Pragnę także zadeklarować, że Gmina Szerzyny weźmie na siebie ciężar pomocy w odbudowie spalonego domu. W najbliższym czasie uzgodnimy z poszkodowaną rodziną szczegóły odbudowy (projekt domu i lokalizację) i oszacujemy koszty. Po uzyskaniu niezbędnych zgód i pozwoleń, chciałbym byśmy w okresie wiosennym przystąpili do odbudowy. Wierzę, że wspólnie damy radę na nowo wlać nadzieję w serca tych, którzy wczoraj stracili wszystko - dodał wójt.

Fot. FB Grzegorz Gotfryd

Komentarze...