Korupcyjne zarzuty dla syna byłego tarnowskiego posła PO
access_time 2021-01-08 09:20:00
Paweł G. syn Aleksandra Grada, byłego posła PO z okręgu tarnowskiego i ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska został zatrzymany w czwartek 7 stycznia przez CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym byłego ministra transportu Sławomira Nowaka.

Jak poinformowała warszawska prokuratura, zarzuty dotyczą popełnienia czynów o charakterze korupcyjnym związanych z przestępczą działalnością Sławomira N. i prania pieniędzy. Poza Pawłem G. zatrzymano również dwie inne osoby, Łukasza Z. i Grzegorza W. Wszyscy trzej to przedsiębiorcy działający w branży doradczej oraz inżynieryjnej. Grzegorz W. jest wiceprezesem tarnowskiej spółki, świadczącej kompleksowe usługi z zakresu inżynierii, architektury i geoinformacji, która - jak wynika z informacji na jej stronie internetowej - działała nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in. na Ukrainie.

- Łukasz Z. usłyszał również zarzut przyjęcia, wspólnie i w porozumieniu ze Sławomirem N., od Pawła G. korzyści majątkowej w kwocie około 77 tysięcy złotych w zamian za wspieranie małopolskiej spółki, w której wiceprezesem jest Paweł G., w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego obsługi autostrad w obwodzie lwowskim. Udzielenie łapówki nastąpiło w formie opłacenia faktury za usługi doradcze, które nie miały miejsca. Czyn ten został objęty zarzutami sformułowanymi zarówno wobec Łukasz Z., jak i Pawła G. Za zarzucane przestępstwa podejrzanym mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Przypomnijmy, były minister transportu i były szef Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy Sławomir Nowak został zatrzymany pod koniec lipca w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy.

Fot. CBA

Komentarze...