Nowa firma w Tarnowskim Klastrze Przemysłowym
access_time 2021-01-07 12:26:00
Tarnowski Klaster Przemysłowy sfinalizował transakcję sprzedaży sporej działki położonej w Niedomicach. Spółka kupiła ją na początku tego roku, zadbała o uzbrojenie i zaoferowała inwestorowi. To tarnowska firma, Grupa Steinhof, jeden z największych w Polsce producentów haków holowniczych oraz klocków hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych.

- Grupa Steinhof znalazła się także wśród największych producentów haków holowniczych w Europie – mówi Robert Wardzała, prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. – Cieszę się więc podwójnie. Zarówno ze współpracy z tak poważnym inwestorem, jak i dlatego, że transakcję udało się przeprowadzić przed końcem tego szczególnie trudnego, z powodu pandemii, roku.

Na działce o powierzchni około 4,5 hektara firma zamierza wybudować nowoczesną halę, co pozwoli na zwiększenie jej zdolności produkcyjnych. Teren jest dobrze skomunikowany. Do tego daje możliwość skorzystania z ulg podatkowych, wynikających z przepisów o wsparciu firm w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Decyzję o tym, że będzie z nich mogła skorzystać tarnowska firma, wydał Krakowski Park Technologiczny. Było to 23. tego typu postanowienie w 2020 roku. W ubiegłym roku Tarnowski Klaster Przemysłowy sprzedał również trzy inne nieruchomości. Kupili je inwestorzy z branży motoryzacyjnej, zajmujący się automatyką i produkcją nowoczesnych elementów konstrukcji budowlanych. Jak mówi Robert Wardzała, prowadzone są negocjacje dotyczące dwóch kolejnych transakcji.

- Naszą misją jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Staramy się ją wypełniać jak najskuteczniej – mówi Robert Wardzała. – Inwestorzy na naszych terenach oznaczają przecież także kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Tarnowa i regionu. Ubiegły rok TKP S.A. zamknął nie tylko transakcjami sprzedaży gruntów, ale i umowami najmu powierzchni produkcyjnych, biurowych, magazynowych. Podpisano ich w sumie 17. Dotyczą powierzchni znajdujących się w Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz na terenie Parku Przemysłowego "Mechaniczne".

Fot. źródło KKT

Komentarze...