Groźny wypadek w Siemiechowie. Interweniował śmigłowiec LPR
access_time 2020-12-31 10:33:00
Śliska nawierzchnia, nadmierna prędkość i brak należytej uwagi były prawdopodobnie przyczyną poważnego wypadku w Siemiechowie. Do szpitala trafiły łącznie trzy osoby. Interweniował śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło w środę, na drodze wojewódzkiej 980 w Siemiechowie. BMW serii 7, kierowane przez 18-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego wpadło w poślizg i uderzyło bokiem w metalowe barierki. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Niezbędna była też pomoc strażaków, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu uwolnili zakleszczonych w pojeździe pasażerów. Obrażenia jednego z nich okazały się na tyle poważne, że konieczna była interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nieprzytomny nastolatek został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Pozostałych dwóch pasażerów zostało przewiezionych do tarnowskiego szpitala, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Droga w miejscu wypadku była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się wahadłowo.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz zebrali dowody, które będą wykorzystane w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym. 18-letni kierowca bmw był trzeźwy. Jego rówieśnik zabrany helikopterem ma poważne obrażenia klatki piersiowej i pozostaje w szpitalu w Krośnie - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Warunki atmosferyczne nie są najlepsze. Drogi po opadach deszczu w wielu miejscach są śliskie i wymagają od kierujących zmniejszenia prędkości i rozważnej jazdy. Policja apeluje więc o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...