Tarnowska policja podsumowała święta na drogach
access_time 2020-12-28 14:51:00
W Tarnowie i powiecie policja nie odnotowała interwencji z powodu przekroczenia limitu gości na wigilii, czy też łamania innych obostrzeń. Nieco gorzej sytuacja wyglądała na drogach.

Do dwóch poważnych kraks doszło już w środę, 23 grudnia. Pierwsza miała miejsce w centrum miasta, na alei Jana Pawła II w Tarnowie. Po godzinie 10 kobieta kierująca toyotą nie zastosowała się do sygnalizacji i na czerwonym świetle wjechała na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Odległą, doprowadzając do zderzenia z dwoma samochodami osobowymi wyjeżdżającymi z dróg osiedlowych, audi i fiatem. W wyniku wypadku kobieta została zabrana do szpitala, pozostali uczestnicy nie odnieśli większych obrażeń. Ruch w tym miejscu był utrudniony, a policjanci zorganizowali objazdy drogami osiedlowymi.

Drugie niebezpieczne zdarzenie, choć tym razem zakwalifikowane jako kolizja, miało miejsce na tarnowskim odcinku autostrady w Mokrzyskach. Zderzyły się tam cztery samochody. - Nieodpowiedzialny kierowca audi wyprzedzał z prawej strony peugeota i uderzył w tył samochodu ciężarowego. Wszystkie pojazdy jechały w kierunku Krakowa. W wyniku uderzenia kierowca ciężarówki stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał w lewo. W tym czasie kierowca peugeota uderzył w lewy bok ciężarówki i oba pojazdy przebiły bariery oddzielające pasy ruchu, blokując lewą nitkę w kierunku Rzeszowa. Odłamki elementów zniszczonych pojazdów dodatkowo uszkodziły jadącego w kierunku Rzeszowa fiata - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. Groźnie wyglądająca kraksa skończyła się jedynie na niegroźnych potłuczeniach. Kierowca audi stracił uprawnienia do kierowania, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym grozi mu wysoka kara grzywny.

Niebezpiecznie było też w wigilię Bożego Narodzenia w Jodłówce Tuchowskiej. 25-letni kierowca bmw nie zapanował nad samochodem na śliskiej jezdni, dachował i spadł ze skarpy, zatrzymując się 50 metrów poza drogą. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego został zabrany do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili uraz kręgosłupa. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do śmiertelnego wypadku doszło w Skrzyszowie. Samochód kierowany przez 36-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego uderzył w betonowy przepust i wpadł do Wątoku. Wrak z ciałem został odnaleziony dopiero kilkanaście godzin po zdarzeniu.

W czasie długiego świątecznego weekendu na drogach w Tarnowie i powiecie doszło łącznie do 9 kolizji i 2 wypadków. Policjanci zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. W analogicznym okresie w zeszłym roku doszło do 32 kolizji i 2 wypadków, w których ranne zostały 2 osoby. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...