Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu dwóch dni
access_time 2020-11-24 13:44:00
W miniony weekend tarnowska policja zatrzymała aż trzech pijanych kierowców. Dwaj z nich mieli ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł w piątek tuż po godzinie 13 w Woli Rzędzińskiej. 33-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał volkswagenem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w sobotę późnym popołudniem przez policjantów z Tuchowa. 52-latek prowadził renault, a w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Kilka godzin później drogówka z Wojnicza zatrzymała w Dębinie Zakrzowskiej 55-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który jechał fordem. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Wszystkim trzem mężczyznom za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. - Mężczyźni już teraz stracili swoje prawa jazdy, a w pamięci niech im pozostanie, jakie mieli szczęście, że nie doprowadzili do większej tragedii swoich rodzin, jak również dramatów innych użytkowników dróg - komentuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Fot. Policja

Komentarze...