Trwa akcja #obiaddlaseniora. Można pomóc osobom starszym
access_time 2020-11-24 08:22:00
Kilka tygodni temu wystartowała druga odsłona koordynowanej przez Urząd Miasta Tarnowa kampanii społecznej "Tarnów Pomaga". Ma ona na celu kompleksową pomoc osobom starszym, samotnym oraz niepełnosprawnym, a jednym z jej elementów jest akcja #obiaddlaseniora, realizowana przez restauracje Stara Łaźnia i Obsesja Smaku a polegająca na gotowaniu posiłków dla osób najbardziej potrzebujących. Pomóc w jej kontunuowaniu może każdy.

Akcja #obiadlaseniora rozpoczęła się 18 marca. Dzięki zaangażowaniu właścicieli i pracowników restauracji Stara Łaźnia i Obsesji Smaku, partnerów społecznych, lokalnych firm, dziesiątkom wolontariuszy oraz Urzędu Miasta Tarnowa, do 20 października łącznie przygotowano i rozwieziono 10783 pełnowartościowe posiłki.

- W środę, 21 października, po konsultacjach z zastępcą prezydenta Tarnowa Dorotą Krakowską rozpoczęliśmy trzeci etap naszej akcji. Z perspektywy czasu możemy śmiało powiedzieć, że gdyby nie Pani Prezydent to kolejnego etapu już by nie było. Miasto bardzo zaangażowało się w naszą akcję: Urząd Miasta wspiera akcję finansowo, Straż Miejska codziennie rozwozi przygotowywane posiłki, pracownicy MOPSu służą swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi Krzysztof Chuderski, właściciel restauracji Stara Łaźnia.

Obecnie pod opieką restauracji jest 57 osób niepełnosprawnych i seniorów, ale stale przybywają nowe. Akcję #obiaddlaseniora można wesprzeć finansowo na stronie zrzutka.pl lub dostarczając do restauracji, mieszczącej się przy Placu Więźniów KL Auschwitz 1 produkty spożywcze (np. mięso, ziemniaki, makarony, mąkę, kaszę i ryż).

Komentarze...