Marta Twardy z tarnowskiego MOPS-u z ministerialną nagrodą
access_time 2020-11-21 05:20:00
Marta Twardy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie otrzymała nagrodę specjalną Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, jak co roku, przyznała nagrody specjalne pracownikom socjalnym i jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej za "wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań". Wyróżnienia zostały ogłoszone podczas piątkowej uroczystości zorganizowanej przez MRiPS w formie online.

- Codziennie stoją na pierwszej linii frontu w walce z wykluczeniem społecznym i ubóstwem, a w ostatnich miesiącach także z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa - mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Działając z empatią czynią życie innych osób lepszym. Mówi się, że praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, dlatego z okazji ich święta życzę wszystkim pracownikom socjalnym, aby dobro, które dają wracało do nich ze zdwojoną mocą.

W tym roku resort nagrodził sześć ośrodków pomocy społecznej i sześcioro zasłużonych pracowników z całej Polski. Nagrody mają charakter pieniężny. W gronie wyróżnionych pracowników znalazła się Marta Twardy, starszy specjalista pracy socjalnej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

- Jestem wielce zaskoczona faktem otrzymania tak fantastycznej nagrody. Było to możliwe dzięki moim koleżankom i dyrektor tarnowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które tak wspaniale opisały moją działalność zawodową. Na co dzień człowiek często nie dostrzega tego, co robi i ile zrobił, tymczasem okazało się, że zostałam zauważona i nagrodzona. Przy okazji naszego święta chciałam pogratulować wszystkim koleżankom i kolegom pracującym w ośrodkach pomocy społecznej i życzyć im wytrwałości na kolejne lata pracy - powiedziała Marta Twardy.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...