Wkrótce proces tarnowianina oskarżonego o zamordowanie żony i córki. Marcin Z. nie przyznaje się do winy
access_time 2020-11-18 13:00:00
Tarnowianin oskarżony o zabójstwo zabójstwo żony i córki nie przyznaje się do winy. Proces rozpocznie się pod koniec listopada.

Przypomnijmy, do zabójstwa doszło 1 czerwca tego roku w spokojnej dzielnicy Salisbury w południowej Anglii. 39-letni tarnowianin Marcin Z. poderżnął gardła swojej 40-letniej żonie Anecie i 18-letniej córce Nikolecie. Świadkami zbrodni były młodsze córki małżeństwa, w wieku 5 i 7 lat. Przerażone dziewczynki z krzykiem wybiegły na ulicę. Uciekającego Marcina Z. zatrzymali i obezwładnili sąsiedzi, po czym przekazali go w ręce wezwanej na miejsce policji. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem podwójnego zabójstwa.

Rodzina mieszkała w Salisbury od czterech lat. Pochodzili z Tarnowa. Marcin Z. pracował w miejscowym markecie. Jego żona Aneta była fizjoterapeutką, studiowała w tarnowskiej PWSZ i na AWF w Katowicach. Zanim wyjechała z rodziną na Wyspy Brytyjskie pracowała w ośrodku zdrowia w Pleśnej.

Jak donosi Salisbury Journal, oskarżony tarnowianin nie przyznaje się do zabójstwa. Sędzia wyznaczył termin rozprawy na 30 listopada. Proces odbędzie się przed Sądem Koronnym w Salisbury. Obecnie oskarżony przebywa w areszcie.

Komentarze...