Szpital im. św. Łukasza wznowił przyjmowanie porodów. Kobieta zakażona koronawirusem urodziła bliźnięta
access_time 2020-11-17 08:55:00
W poniedziałek 16 listopada w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie w pełnym zakresie wznowione zostały porody. 10-dniowa przerwa spowodowana była wykryciem koronawirusa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Koronawirusa wykryto 5 listopada na oddziale noworodków z pododdziałem intensywnej terapii i patologii noworodka. Zakażenie stwierdzono u czterech lekarzy i czterech pielęgniarek. Oddział nadal pracował, ale w trybie ostrego dyżuru. W tym czasie na świat przyszło piętnaścioro dzieci, w tym bliźnięta urodzone przez kobietę z koronawirusem.

- W ostatnich dniach działaliśmy w trybie ostrodyżurowym, dlatego dziękujmy całemu personelowi, że z tak wielkim poświęceniem podchodził w tym trudnym czasie do potrzeb pacjentek. Mimo deklaracji innych placówek o tym, że w tym czasie mogą zająć się pacjentkami, niektóre z nich i tak były kierowane do naszej placówki w trybie ostrym. Daliśmy radę. Mimo ograniczeń w ostatnich dniach, w tym momencie mamy 15 nowonarodzonych dzieci na naszym oddziale. Warto wspomnieć, że również w trudnych przypadkach nie zostawiamy pacjentek. Mamy za sobą również porody pacjentek zakażonych koronawirusem (również ciąża bliźniacza) oraz pacjentki, które mimo zakażenia są przyjmowane, ponieważ ich ciąża była zagrożona - poinformował szpital w komunikacie.

Szpital podkreśla, że ze względu na trwającą pandemię zarówno przyjęcia pacjentek, jak i porody odbywają się w najwyższym reżimie sanitarnym.

Komentarze...