Sprawcy zniszczenia szlabanu przy "nowym" szpitalu zatrzymani. Pomogła publikacja wizerunków
access_time 2020-11-16 14:41:00
Policja od sierpnia bezskutecznie szukała młodzieńców, którzy zniszczyli szlaban wyjazdowy z terenu "nowego" szpitala. W czwartek funkcjonariusze prowadzący sprawę zdecydowali się opublikować zdjęcia podejrzanych. Na drugi dzień sprawcy byli już w ich rękach.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę 12 sierpnia tego roku o godzinie 2:44 przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Dwaj młodzi mężczyźni, których zarejestrowała kamera monitoringu uszkodzili szlaban wyjazdowy z terenu szpitala (części hotelowej budynków A i B).

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach wandali, w czwartek 12 listopada policja zdecydowała się upublicznić ich wizerunek. Zdjęcia trafiły do lokalnych mediów i już na drugi dzień do funkcjonariuszy zaczęły napływać informacje od czytelników. - Dzięki pomocy mediów, które opublikowały komunikat i osób, które rozpoznały mężczyzn ze zdjęć, tożsamość sprawców została ustalona i obecnie wykonywane są z nimi czynności procesowe - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...