Straż miejska przygotowuje się na zwolnienia grupowe. Pracę może stracić 12 osób
access_time 2020-11-12 12:00:00
Do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło pismo o planowanych zwolnieniach grupowych w tarnowskiej straży miejskiej. Od nowego roku pracę może stracić nawet 12 osób.

Zwolnienia związane są z projektem przyszłorocznego budżetu miasta. Komendant straży miejskiej, Krzysztof Tomasik tłumaczy, że do tej pory jednostka miała do dyspozycji 4,5 miliona zł, a w przyszłym roku będzie to najprawdopodobniej 4 miliony. - Obecna sytuacja to wynik analizy budżetu przez skarbnika miasta i decyzji, zgodnie z którą ma on zostać zmniejszony o pół miliona złotych. W tej sytuacji niestety nie mamy innej możliwości jak redukcja etatów. W tej chwili trwają procedury związane ze zwolnieniami grupowymi, m.in. konsultacje ze związkami zawodowymi, dlatego nie wiadomo jeszcze kogo dotkną zwolnienia. Nie wiadomo też ile osób straci pracę, może to być 5, może 12. Wszystko będzie zależało od tego jak ostatecznie będzie wyglądał budżet roku 2021. - mówi komendant Krzysztof Tomasik.

W tarnowskiej straży miejskiej pracuje obecnie 60 osób, z czego kilkoro to pracownicy administracyjni. Dodajmy, że decyzją wojewody małopolskiego od 12 października straż miejska ponownie znajduje się pod zwierzchnictwem policji. Zgodnie z wytycznymi głównym zadaniem strażników jest egzekwowanie rządowych nakazów i obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Fot. P. Topolski

Komentarze...