Czołowe zderzenie na obwodnicy Tarnowa. Kierowca był pijany
access_time 2020-10-12 18:07:00
Do groźnej kolizji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na węźle południowej obwodnicy Tarnowa. Sprawca stłuczki był pijany.

Do zdarzenia doszło na węźle zjazdowym z drogi krajowej DK 94 od strony Rzeszowa, przy ul. Tuchowskiej. - Kierowca osobowego mercedesa wjeżdżał do Tarnowa, gdy nagle na jego pasie ruchu pojawił się kierowca BMW, który „ściął” zakręt. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 28-letni kierowca BMW, jadąc w kierunku Krakowa, nie zapanował nad swoim samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Podróżujący mercedesem trafili do tarnowskiego szpitala. Badania nie wykazały u nich poważniejszych obrażeń, które skutkowałyby dłuższym pobytem w lecznicy, w związku z czym zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Utrudnienia na węźle trwały kilka godzin. Badanie alkomatem wykazało, że 28-letni kierowca BMW był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu też do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

- Ostatnie dni na drogach regionu pokazują, że w dalszym ciągu wsiadamy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Tylko przez weekend tarnowscy policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili swoje samochody na podwójnym gazie -  mówi asp. sztab. Paweł Klimek. - W ostatnim tygodniu na drogach regionu tarnowskiego odnotowano w sumie 31 kolizji drogowych, zatrzymano 25 nietrzeźwych kierowców, zatrzymano 23 prawa jazdy, z czego 19 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A