Jest pozwolenie na przebudowę Jaskółczego Gniazda. Prezydent liczy, że remont stadionu sfinansuje rząd
access_time 2020-09-29 10:53:00
Wydano pozwolenie na przebudowę stadionu miejskiego w Mościcach. Prezydent Roman Ciepiela zapowiada, że jeszcze dziś (wtorek, 29 września) zostanie złożony wniosek o dofinansowanie. Oczekuje, że koszty 120-milionowej inwestycji w pełni pokryje rząd.

- Sprawy nabierają tempa. Jest decyzja - pozwolenie na budowę! Rośnie społeczne poparcie dla projektu. Rada Miejska podjęła jednogłośną uchwałę ws realizacji i starań o dofinansowanie. Pod petycją ws budowy stadionu podpisały się już tysiące osób. Dzisiaj składam wniosek Premiera o dofinansowanie w wysokości 120 mln zł. Jest nadzieja:) - napisał w mediach społecznościowych prezydent Roman Ciepiela.

Wartość kosztorysowa nowego stadionu wynosi 120 mln złotych. Takich funduszy w budżecie miasta nie ma, dlatego pieniądze miałyby w pełni pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Projekt przebudowy Jaskółczego Gniazda poparli już tarnowscy kibice i radni. Prezydent Ciepiela liczy, że teraz inicjatywie pomogą parlamentarzyści ziemi tarnowskiej. O poparcie wniosku zwrócił się też do szefa sejmowej komisji sportu Ireneusza Rasia i prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego. – Podejmijmy wspólne działania na rzecz modernizacji naszego stadionu - zwracam się z tym apelem do wszystkich, którzy związani są z Tarnowem. Możemy wygrać i tylko dzięki współpracy się nam to uda – podkreśla Roman Ciepiela.

Fot. wizualizacja

Komentarze...