Tarnowianie wybrali radnych osiedlowych
access_time 2020-09-28 11:01:00
W niedzielę zakończyły się wybory do rad osiedli. Mieszkańcy wybrali osoby, które przez najbliższych pięć lat będą miały wpływ na to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy. Frekwencja wyniosła 4 procent i była o 1,69 procent niższa niż w wyborach w 2016 r.

W tym roku wybory odbyły się w 15 z 16 tarnowskich osiedli. Ze względu na brak wymaganej liczby kandydatów, głosowanie nie odbyło się na osiedlu Zielonym. Łącznie zagłosowało 3235 tarnowian, spośród ponad 83 tys. wyborców uprawnionych do głosowania. Najwięcej głosów oddano w radzie osiedla Koszyce, Klikowa oraz Krzyż. Rekordzistą okazał się Tadeusz Mazur z rady osiedla Koszyce, który zdobył 249 głosów. Mieszkańcy wybrali po 15 przedstawicieli, którzy zajmą się teraz sprawami osiedlowymi.

I Rada Osiedla Nr 1 –„Starówka”

1.  ŻĄDŁO Ryszard - 73 głosy,
2.  KUDELSKA Małgorzata - 54 głosy,
3.  FISTEK Marek - 49 głosów,
4.  KROPIOWSKA Ewa - 47 głosów,
5.  POTĘPA Daniel - 47 głosów,
6.  LIS Ryszard - 42 głosy,
7.  CICHOŃ Robert - 41 głosów,
8.  SOCHA Filip Jarosław - 41 głosów,
9.  WITEK Andrzej - 41 głosów,
10. MAZUR Grzegorz - 40 głosów,
11. BUBEN Ewa- 37 głosów,
12. POLAK Natalia -37 głosów,
13. CHYTROŚ Marek -33 głosy,
14. SZCZEPANIK Jakub- 33 głosy,
15. SOKOŁOWSKI Grzegorz - 31 głosów.

II Rada Osiedla Nr 2–„Strusina”

1.  DRĄG Halina -152 głosy,
2.  ABRAMOWICZ Kazimiera -107 głosów,
3.  MICEK Irena - 107 głosów,
4.  WRONA Stefan Andrzej - 105 głosów,
5.  BANIAK Jadwiga - 98 głosów,
6.  WALASEK Krystyna - 98 głosów,
7.  ADAMEK Anna - 74 głosy,
8.  KARAŚ Łukasz - 64 głosy,
9.  MOŹDZIERZ Piotr - 51 głosów,
10. OLEŚ Teresa - 43 głosy,
11. GOLEC Zbigniew - 40 głosów,
12. WOJCIECHOWSKA Magdalena - 38 głosów,
13. WÓJCIK Wanda - 33 głosy,
14. CYBULSKA Aleksandra - 27 głosów,
15. JANUSZEWSKI Tomasz - 27 głosów.

III Rada Osiedla Nr 3–„Piaskówka”

1.  BIEDROŃ Mirosław - 170 głosów,
2.  CZOSNYKA Mateusz - 136 głosów,
3.  ŁABUZ Andrzej - 123 głosy,
4.  JUŚKO Teresa - 107 głosów,
5.  WYSZOGRODZKA Małgorzata - 103 głosy,
6.  MIGAŁA Jakub - 100 głosów,
7.  NEJMAN RyszardIreneusz -100 głosów,
8.  CHUDY Ryszard - 83 głosy,
9.  TYKA Antoni - 82 głosy,
10. SŁYŚ Bartłomiej - 75 głosów,
11. BIAŁAS Tomasz - 71 głosów,
12. POLITYŁO Wiesław - 71 głosów,
13. HOŁDA Michał - 66 głosów,
14. PYZIK Lech - 65 głosów,
15. DANIEL Wojciech - 63 głosy.

IV Rada Osiedla Nr 4–„Grabówka”

1.  DROZDKrystyna - 71 głosów,
2.  SZCZERBA Zdzisław - 67 głosów,
3.  BUGAJSKA Elżbieta - 63 głosy,
4.  KALETA Tomasz - 63 głosy,
5.  LEŚNIAK Monika - 53 głosy,
6.  WYCH Henryk - 52 głosy,
7.  DYLĄG Adam Jan - 51 głosów,
8.  DZIUBAK Maciej - 51 głosów,
9.  BARNAŚ Pelagia - 47 głosów,
10. BARTWiesław - 43 głosy,
11. BIBRO Zofia Maria - 42 głosy,
12. DUDEK Bożena - 39 głosów,
13. KOSIÓR Agnieszka - 34 głosy,
14. PASEK Cecylia - 33 głosy,
15. PODRAZA Ryszard - 33 głosy.

V Rada Osiedla Nr 5–„Rzędzin”

1.  WARZECHA Bartosz - 80 głosów,
2.  WARZECHA Jerzy - 76 głosów,
3.  MUCHA-SKWARCZYŃSKA Marta - 72 głosy,
4.  BOGDAS Bogusław Jan - 69 głosów,
5.  OLSZÓWKA Piotr - 69 głosów,
6.  OCHWAT Rafał - 66 głosów,
7.  KOLAK Dorota - 62 głosy,
8.  MŁYŃSKI Krzysztof - 62 głosy,
9.  CZOP Tomasz Grzegorz - 61 głosów,
10. KOLAK Zbigniew - 58 głosów,
11. KOTECKI Piotr - 55 głosów,
12. MISIASZEK Danuta - 53 głosy,
13. POLAK Łukasz - 53 głosy,
14. ROGALSKI Paweł - 42 głosy,
15. RĘBALSKA Halina - 41 głosów.

VI Rada OsiedlaNr 6 –„Gumniska -Zabłocie”

1.  BRYG Iwona - 117 głosów,
2.  ZIEMBICKI Andrzej - 112 głosów,
3.  ZIEMBICKA Bogusława - 96 głosów,
4.  LEJA Janina - 86 głosów,
5.  RODZIK-MACIEJKO Anna - 79 głosów,
6.  CIĘŻADŁO Paweł - 75 głosów,
7.  HILDERBRANDT Henryk - 73 głosy,
8.  SULIMKA Krystyna - 72 głosy,
9.  WŁODEK Maciej - 72 głosy,
10. SZPONDER Robert - 71 głosów,
11. FLOREK Grażyna - 70 głosów,
12. DUDEK Ireneusz - 68 głosów,
13. PRZYBYLSKI Piotr - 63 głosy,
14. ŁABNO Artur - 62 głosy,
15. WALENTOWSKA Mariola - 62 głosy.

VII Rada Osiedla Nr 7–„Krakowska”

1.  JABŁOŃSKA Katarzyna - 50 głosów,
2.  RĄPAŁA Katarzyna - 41 głosów,
3.  FORYSIAK Andrzej - 40 głosów,
4.  SŁOWIK Krzysztof - 37 głosów,
5.  TYLMANOWSKI Jarosław - 35 głosów,
6.  TRUCHAN Joanna - 34 głosy,
7.  MUCHA Roman - 33 głosy,
8.  GAJEWSKI Edward - 32 głosy,
9.  MATUSIK Stefan - 28 głosów,
10. FRANKOWSKI Bogdan - 27 głosów,
11. SUTKOWSKA Żaneta - 25 głosów,
12. MICHALIK Zdzisław - 24 głosy,
13. STEFANIK Ryszard - 24 głosy,
14. BEDNARZ Władysław - 23 głosy,
15. SORYS Adam - 23 głosy.

VIII Rada Osiedla Nr 8–„Mościce”

1.  WIELGUS Jan -128 głosów,
2.  ŻMUDA Tomasz - 113 głosów,
3.  OBRZUT Ewa - 108 głosów,
4.  KALICKI Marcin - 84 głosy,
5.  IWANIEC Henryk - 75 głosów,
6.  MECHLA Andrzej - 75 głosów,
7.  PIWOWARSKI Stanisław - 73 głosy,
8.  LEŚNIAKKazimierz - 71 głosów,
9.  FLOREK Karolina - 70 głosów,
10. KOWALSKA Edyta - 64 głosy,
11. GOLESZ-KISIELEWICZMonika - 60 głosów,
12. SPALA Hanna - 58 głosów,
13. NOWAK Wojciech - 54 głosy,
14. WRONA Jakub - 50 głosów,
15. GARNUSZEK Tadeusz - 49 głosów.

IX Rada Osiedla Nr 9–„Chyszów”

1.  GACOŃ Janusz - 43 głosy,
2.  MITERA Marek - 37 głosów,
3.  KLESZCZ Danuta - 36 głosów,
4.  CHRZANOWSKA Barbara - 35 głosów,
5.  NOWOŚWIAT Tadeusz - 35 głosów,
6.  GAJECKI Przemysław - 32 głosy,
7.  KIZIOR Michał - 32 głosy,
8.  KORECKI Dariusz - 32 głosy,
9.  WYROBA Piotr - 32 głosy,
10. KIZIOR Andrzej -30 głosów,
11. KOPACZ Urszula - 30 głosów,
12. DRWAL Sylwia - 28 głosów,
13. PAWLUS Tomasz - 28 głosów,
14. BASZCZOWSKI Witold - 27 głosów,
15. GOLEMA Tomasz - 27 głosów.

X Rada Osiedla Nr 10–„Klikowa”

1.  WILCZYŃSKI Antoni Andrzej - 122 głosy,
2.  SOZAŃSKA Anna Irena - 119 głosów,
3.  ROMANOWSKI Józef - 106 głosów,
4.  WILCZYŃSKI  Czesław Roman - 106głosów,
5.  KOZIOŁ Beata Monika - 101 głosów,
6.  MIKINA Jan - 97 głosów,
7.  SZAREK JacekPiotr - 86 głosów,
8.  KRĘŻEL Jadwiga Sylwia - 83 głosy,
9.  SZUMLAŃSKI Piotr Paweł - 77 głosów,
10. MOSKAL Danuta Władysława - 75 głosów,
11. ROZKUSZKA Alfred - 71 głosów,
12. WRONA Jacek Kazimierz - 70 głosów,
13. WRONA Wojciech Mieczysław - 62 głosy,
14. WRONA Marek Tycjan - 54 głosy,
15. PANEK Andrzej Władysław - 53 głosy.

XI Rada Osiedla Nr 11–„Krzyż”

1.  RADOŃ Jan - 202 głosy,
2.  CETNAR Janusz -198 głosów,
3.  JARMUŁA Jacek - 192 głosy,
4.  KUSIAK Maria - 128 głosów,
5.  JARMUŁADamian - 128 głosów,
6.  MRUK Sebastian Robert - 120 głosów,
7.  GONDEK Andrzej - 117 głosów,
8.  KABAT Zbigniew - 110 głosów,
9.  CZERNY Agnieszka -107 głosów,
10. HABEL Grzegorz -105 głosów,
11. CIERPICH Zofia -101 głosów,
12. PINAS Filip Aleksander - 96 głosów,
13. GAJDA Barbara - 96 głosów,
14. BABIARZ Leszek - 93 głosy,
15. KABAT Teresa - 83 głosy.

XII Rada Osiedla Nr 12–„Jasna”

1.  NIEDOJADŁO Jan - 115 głosów
2.  GONDEK Dominik - 85 głosów,
3.  BUJAK Maria - 83 głosy,
4.  BUJAK Kazimierz - 80 głosów,
5.  KUKLEWICZ Barbara - 76 głosów,
6.  KLOC Wiesława - 73 głosy,
7.  SZCZUDŁO Bożena - 71 głosów,
8.  BARNAŚ Emil -70 głosów,
9.  NALEPKA Jan - 66 głosów,
10. POŚWIATOWSKI Mirosław - 62 głosy,
11. IWANIEC Marek - 60 głosów,
12. SZWEC Marta - 60 głosów,
13. LIGĘSKI Michał - 57 głosów,
14. ZARĘBSKA Wioletta - 56 głosów,
15. STASIAK-ZARĘBSKA Bożena - 54głosy.

XIII Rada Osiedla Nr 13–„Westerplatte”

1.  NALEZIŃSKI Jerzy - 71 głosów,
2.  GIEROŃ Władysław - 62 głosy,
3.  HAJOST Marek - 61 głosów,
4.  POLIWKA Katarzyna - 58 głosów,
5.  ZGŁOBICA Jerzy - 58 głosów,
6.  OGORZELEC Józef52 głosy,
7.  ALEKSANDER Maciej - 48 głosów,
8.  PASEK Halina Krystyna - 48 głosów,
9.  GAŁECKI Adam - 43 głosy,
10. KUSZAJ Janina - 43 głosy,
11. GŁUSZAK Barbara - 42 głosy,
12. FILIP Marek Paweł - 41 głosów,
13. KRAS Wiesław - 41 głosów,
14. KARPIŃSKI Roman - 39 głosów,
15. JĘDRZEJCZYK Mieczysław - 38 głosów.

XIV Rada Osiedla Nr 14–„Legionów”

1.  NOWAK Krzysztof - 49 głosów,
2.  KAWALEC Marcin - 37 głosów,
3.  KAWALEC Michał - 37 głosów,
4.  PASULA Zygmunt - 29 głosów,
5.  BORUCHOWSKI Bartłomiej - 25 głosów,
6.  RÓŻANKA Andrzej - 25 głosów,
7.  TRYBA Małgorzata - 25 głosów,
8.  BABULA Teresa - 23 głosy,
9.  SZCZEPANIK Maria - 22 głosy,
10. BURDA Anna - 19 głosów,
11. OGRODNIK Renata - 19 głosów,
12. OKOŃSKA Lucyna - 19 głosów,
13. SOLARZTadeusz - 19 głosów,
14. CHYTAJ Stanisław - 17 głosów,
15. MAZIARKA Antoni - 17 głosów.

XV Rada Osiedla Nr 15–„Koszyce”

1.  MAZUR Tadeusz Jan - 249 głosów,
2.  LIMANOWSKI Tomasz - 198 głosów,
3.  KLUZA Edward - 192 głosy,
4.  WRONA Grzegorz Stefan -182 głosy,
5.  SIKORA Janusz - 175 głosów,
6.  BORCZUCH Dawid - 170 głosów,
7.  MAZUR Katarzyna - 169 głosów,
8.  CHORZĘPA Tadeusz - 168 głosów,
9.  KAWULA Mateusz - 166 głosów,
10. KONASZEWSKI Rafał - 165 głosów,
11. KOZIOŁ Agnieszka - 159 głosów,
12. ROPEK Edyta - 158 głosów,
13. DUDA Piotr - 157 głosów,
14. JUDA Urszula - 155 głosów,
15. ROJEK Stanisław - 152 głosy.

Fot. Paweł Topolski / archiwum UMT

Komentarze...