Koronawirus w Superlidze. Tarnowscy szczypiorniści objęci kwarantanną
access_time 2020-09-24 08:20:00
Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów trafiła na kwarantannę po tym jak u jednego z graczy Orlen Wisły Płock wykryto koronawirusa. Zakażony szczypiornista wziął udział w niedzielnym meczu PGNiG Superligi.

Po zdiagnozowaniu SARS-CoV-2 u jednego z zawodników wicemistrzów Polski, decyzją Komisarza Ligi zawodnicy i trenerzy Orlen Wisły Płock i Grupy Azoty SPR Tarnów zostali poddani kwarantannie. Kwarantanną objęto również sędziów, delegatów oraz inne osoby, które podczas niedzielnego meczu miały bezpośredni kontakt z zakażonym zawodnikiem.

- W tym momencie naszym priorytetem jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, pracowników klubu oraz ich rodzin. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wystąpieniu koronawirusa w Orlen Wisła Płock wdrożyliśmy plan ochronny, który został przygotowany przed rozpoczęciem sezonu. Byliśmy gotowi na wystąpienie takiej sytuacji, mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zawiesiliśmy treningi i czekamy na dalsze instrukcje z Inspektoratów Sanitarnych – mówi Krzysztof Mogielnicki, prezes Grupa Azoty SPR Tarnów.

Grupa Azoty SPR Tarnów i Superliga sp. z o.o. pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami Sanepidu, a dalsze decyzje, w tym o powrocie do treningów, będą podejmowanie po badaniach osób objętych kwarantanną.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...