Giełda samochodowa od najbliższej soboty w Chyszowie
access_time 2020-09-14 08:53:00
Od soboty 19 września tarnowska giełda samochodowa działać będzie w nowym miejscu. Znika z zajezdni autobusowej MPK przy ulicy Lwowskiej i przenosi się na plac targowy w Chyszowie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rezygnuje z prowadzenia giełdy samochodowej, która od wielu lat funkcjonowała na terenie zajezdni przy ul. Lwowskiej. Jak mówi prezes MPK, Jerzy wiatr, powodem jest niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. - Z powodu epidemii kilka miesięcy temu musieliśmy giełdę zawiesić na dłuższy czas. Giełda to duże skupisko ludzi, pracują tam też nasi ludzie, gdyby wiec doszło do zakażenia, konsekwencje dla spółki byłyby katastrofalne. Kierowcy musieliby zostać objęci kwarantanną, spółka nie miałaby przychodu, a w mieście nie byłoby komunikacji - mówi Jerzy Wiatr.

MPK w roli firmy prowadzącej giełdę zastąpią Targowiska Miejskie, które od soboty 19 września zapraszają wszystkich chcących kupić lub sprzedać samochód i części do pojazdów na plac targowy w Chyszowie. Giełda samochodowa działać będzie w tym miejscu w każdą sobotę.

Komentarze...