Pijany furiat zaatakował na ulicy kobietę. Wskoczył na maskę jej samochodu i rozpoczął demolkę
access_time 2020-09-09 13:22:00
Do kuriozalnej sytuacji doszło w niedzielę na ul. Rogoyskiego w Tarnowie. Agresywny mężczyzna nagle wbiegł na maskę samochodu, który się przed nim zatrzymał i zaczął je demolować. Był pijany. Na szczęście dość szybko udało się go schwytać.

Tuż przed godz. 22 kierująca peugeotem 31-latka zatrzymała auto na ul. Rogoyskiego, bo na pasie jej ruchu stał mężczyzna. Pieszy jednak zamiast zejść z drogi, niespodziewanie wskoczył na maskę samochodu i zaczął uderzać pięścią w przednią szybę. - Mocno zaskoczona takim obrotem sprawy kobieta, nie bardzo wierząc w to co widzi, trwała przez chwilę w konsternacji. W tym czasie wandal zdążył na trwale uszkodzić szybę i karoserię pokrywy silnika. Usłyszała przy tym stek wulgaryzmów, po czym sprawca próbował uciec. Na szczęście bezskutecznie, bo został zatrzymany przez powiadomionych o zajściu policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Okazało się, że 30-latek był nietrzeźwy. Policja przedstawiła mu zarzut uszkodzenia mienia. Straty oszacowano na 1,5 tysiąca złotych. - Dlaczego tak postąpił? Naprawdę trudno to pojąć, on sam także tego nie wie. Pocieszające w całej tej historii jest tylko to, że tarnowianin zobowiązał się pokryć wszelkie koszty naprawy samochodu kobiety - dodaje rzecznik. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...