Jest projekt, ale nie ma pieniędzy. Co z remontem stadionu w Mościcach?
access_time 2020-09-08 11:45:00
120 milionów złotych potrzebuje miasto na remont stadionu w Mościcach. Projekt jest gotowy, do końca miesiąca ma być też wydane pozwolenie na przebudowę, brakuje tylko pieniędzy. Prezydent liczy na pomoc rządu.

- Po wybudowaniu i oddaniu do użytkowania "Areny" tarnowskiej, przyszedł czas na przebudowę stadionu miejskiego. to miejsce aż się prosi, by dokonać w nim solidnej przebudowy, nie tylko remontu ale wręcz modernizacji. Miasto jest gotowe do tego wielkiego zadania, skończyły się prace projektowe, uzgodnienia z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Polskim Związkiem Motorowym - mówi prezydent Roman Ciepiela. Na stadionie będą rozgrywane nie tylko zawody żużlowe, ale też mecze piłkarskie Unii Tarnów. - Będzie to obiekt, który pomieści 9,5 tysiąca widzów, z tego ponad 2 tysiące na trybunie głównej i ewentualnie może być jeszcze około 2 tysiące miejsc stojących.

Zgodnie z kosztorysem przebudowa stadionu miejskiego pochłonie około 120 milionów złotych. Roman Ciepiela przyznaje, że w budżecie nie ma na to pieniędzy. Liczy jednak, że potrzebną kwotę uda się pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

- Można zapytać, czy miasto na to stać? Oczywiście, że miasto nie może w swoim budżecie wydatkować tak ogromnej kwoty. Ale jest stosowna okoliczność, jest deklaracja premiera naszego rządu, iż 6 miliardów złotych przeznacza na inwestycje samorządowe - mówi prezydent. Jak dodaje to, czy miasto otrzyma dotację, w dużej mierze będzie zależało od aktywności lokalnych parlamentarzystów, radnych, mieszkańców i kibiców. - Zwrócę się do wszystkich, którzy dobrze miastu życzą i chcieliby, żeby był tutaj dobrze skonstruowany stadion, aby wspólnie podjęli starania o pozytywną decyzję dla naszego miasta - zapewnia Roman Ciepiela.

Czas na złożenie wniosku upływa 30 września. Do końca miesiąca ma być też wydane pozwolenie na przebudowę stadionu.

Komentarze...