Gwoździec ma nową salę sportową. Województwo zainaugurowało w niej rok szkolny
access_time 2020-09-02 06:00:00
W tym roku małopolska inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbyła się w Gwoźdźcu w gminie Zakliczyn. Oddano tam do użytku nową inwestycję – nowoczesną i pełnowymiarową salę sportową, która ma służyć nie tylko uczniom, ale też całej tamtejszej społeczności. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Marta Malec-Lech z zarządu województwa, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, lokalni samorządowcy, a także parlamentarzyści – poseł Wiesław Krajewski i senator Kazimierz Wiatr.

Mszę św. inaugurującą w Małopolsce nowy rok szkolny odprawił w Kościele Parafialnym pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gwoźdźcu biskup tarnowski Andrzej Jeż. Tuż po jej zakończeniu przecięto wstęgę przed otwieraną przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola pełnowymiarową salą sportową z zapleczem szatniowo-socjalnym.

– Witam ten rok szkolny z wielką radością, bo dzieci i młodzież wreszcie wracają do szkół. Mam nadzieję, że już nigdy nie dojdzie do takiego zatrzymania jak w minionych miesiącach – mówiła podczas uroczystości małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. – Życzę Wam uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy byście byli mocni duchem i dbali o polskie dziedzictwo. Trzeba opierać się na mądrych ludziach, na fundamentach wiary i tradycji. Proszę też byście się z wielkim szacunkiem do siebie odnosili i patrzyli na siebie z sympatią.

Koszt inwestycji wyniósł 3,6 mln zł. Gmina Zakliczyn pozyskała na to przedsięwzięcie prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Sala ma być ogólnodostępna i nie będzie miała charakteru komercyjnego. Samorząd zadbał także o zagospodarowanie terenu przed nowym obiektem.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A