Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem
access_time 2020-08-07 11:31:00
Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk ma pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Badanie wykonał zaraz po powrocie z 3-tygodniowego urlopu.

Jak informuje Leszek Ząbkowski, zastępca burmistrza Wojnicza, urząd miejski działa normalnie, ale przy wzmożonym reżimie sanitarnym. - Burmistrz przebywał 3 tygodnie na urlopie. Po jego zakończeniu, tuż przed przyjściem do pracy wykonał prywatnie badanie na obecność koronawirusa. Uzyskał wynik pozytywny. Burmistrz czuje się dobrze i przebywa w domu. Na obecną chwilę żaden z pracowników nie został poddany kwarantannie. Jesteśmy w kontakcie z sanepidem - mówi Leszek Ząbkowski. Apeluje również o ograniczenie wizyt w urzędzie. - Rekomendowanym kontaktem z urzędnikami jest kontakt telefoniczny lub drogą internetową - dodaje Ząbkowski.

Od początku epidemii wśród mieszkańców powiatu tarnowskiego stwierdzono 166 przypadków nowego wirusa. Aktualnie zakażonych jest 68 osób,a w kwarantannie przebywa 314 osób. Dotychczas odnotowano trzy zgony. Ostatni przypadek zgonu osoby z COVID-19 miał miejsce 20 czerwca. Zmarła wówczas 90-letnia podopieczna Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

Fot. M. Niemczura

Komentarze...