Pomysł na weekend
access_time 2020-08-07 02:14:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Piątek:

  • Letnie S.O.S. Organizatorzy zapraszają na darmowe warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzi certyfikowany ratownik medyczny. Zajęcia odbędą się na tarnowskim rynku w godz. od 16 do 17.30. Tuż po nich, ok. godz. 18 wystąpi chrześcijański raper Kolah. Wstęp wolny.
  • Letni festiwal "Był Sobie Blues". Drugiemu koncertowi z bluesowego cyklu towarzyszyć będzie aktualne o tej porze roku, choć na pozór niezbyt muzyczne hasło “Pomidor”. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Natalia Przybysz. Amfiteatr Letni. Początek godz. 20. Bilety 20 zł.

Sobota:

  • VII Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze". Parada berneńskich psów pasterskich rozpocznie się ok. godz. 9 przy rampie kolejowej na końcu ul. Bandrowskiego. Jej uczestnicy, w barwnym korowodzie przemaszerują ul. Bandrowskiego i Krakowską na rynek.  
  • Letnie S.O.S - w godz. od 16 do 17.30 w budynku przy ul. Wałowej 32 odbędzie się darmowe szkolenie "Jak radzić sobie ze stresem?". Poprowadzi je Paweł Haponiuk - doświadczony ekspert w dziedzinie zarządzania biznesem.

Niedziela:

  • Muzyka na dachu w tarnowskim teatrze. Tym razem organizatorzy zapraszają na „Bajkowy koncert”, składający się z urokliwych piosenek dla dzieci i nie tylko. Scena na dachu, godz. 16. Bilety 1 zł.
  • Letnie S.O.S - warsztaty Brush Lettering’u, czyli kaligrafii nowoczesnej, ul. Wałowa 32, godz. 16.-17.30. Wstęp wolny.
  • Tam Tam Project - koncert na tarnowskim rynku. Tam Tam Project to autorski zespół Piotra "Jacksona" Wolskiego, nastawiony na eksperymentowanie i czerpanie z najbardziej odległych gatunków muzyki z całego świata. Początek godz. 19. Wstęp wolny.  
  • Koncert Meccore String Quartet w ramach Festiwalu EMANACJE. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnego Festiwalu Emanacje. Tym razem dla publiczności zagra jeden z najbardziej porywających europejskich kwartetów smyczkowych - Meccore String Quartet. Polski zespół niemal od dekady podbija serca melomanów na całym świecie, występując na najbardziej znanych scenach kameralnych i cyklach koncertowych. W Lusławicach zaprezentuje własne interpretacje kompozycji Ludwika van Beethovena i Krzysztofa Pendereckiego. Początek godz. 19. Bilety 20-30 zł.

Przypominamy, że od 30 lipca można też zwiedzać wystawę w nowo otwartym oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Trafiły do niego najciekawsze i najcenniejsze obiekty ze zbiorów instytucji. Oddział pod nazwą Muzeum Historii Tarnowa i Regionu funkcjonuje w dwóch renesansowych kamienicach zlokalizowanych przy tarnowskim rynku. Zwiedzający mogą przenieść się do czasów prehistorycznych, odwiedzić gospodę cechową, zobaczyć pergaminowe dokumenty z przywilejami królewskimi i średniowieczne miecze, wreszcie przenieść się do czasów II wojny światowej i PRL-u. Wszystkie te okresy czasowe zostały ujęte w „multimedialnej pigułce”. Na najmłodszych czekają ponadto takie atrakcje jak sala zabaw „pod szczęśliwą gwiazdką”, a na starszych m.in. wyzwanie od kataryniarza. Muzeum w każdy weekend można zwiedzać od godz. 11 do 15. 

Komentarze...