W centrum Tarnowa robotnicy odkopali niewybuch. Militarnych pamiątek było jednak więcej
access_time 2020-08-06 13:55:00
Podczas prac przy budowie Muzeum Armii Krajowej przy ul. Mościckiego w Tarnowie, robotnicy znaleźli niewybuch. Po interwencji saperów okazało się, że wojennych pamiątek było tam znacznie więcej. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

- Pocisk pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, choć może być to pozostałość po jednostce wojskowej, która przed laty tu stacjonowała. Zasięg rażenia może być nawet do 200-250 metrów, dlatego ulica Szkotnik, od McDonald'a do skrzyżowania z ul. Mościckiego została całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Wezwani zostali saperzy z Rzeszowa - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Z pobliskich budynków i centrum handlowego ewakuowano ponad 500 osób. Podczas przeszukania terenu, saperzy znaleźli dodatkowo 10 pocisków granatników przeciwczołgowych PG-2. Wszystkie zostały wydobyte, wywiezione i bezpiecznie zneutralizowane. Ruch w centrum miasta został przywrócony o godz. 17.

Dodajmy, że w 2015 roku w tym samym miejscu robotnicy również odkopali niewybuchy. Wówczas były to 44 niemieckie pociski przeciwpancerne z czasów II wojny światowej. Ewakuowano 21 mieszkańców z okolicznych domów i około 50 osób z terenu OHP. 

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...