Ogłoszono przetarg na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie
access_time 2020-08-05 09:17:00
Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowie ogłosił przetarg na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie. Koperty zostaną otworzone 20 sierpnia, a remont ma się rozpocząć we wrześniu.

Pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie obejmuje rozbiórkę konstrukcji poziomej, zabezpieczenie kanalizacji i wzmocnienie podpór. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Starostwo otrzymało na nie dofinansowanie z budżetu państwa i Urzędu Marszałkowskiego.

Według planów, w przyszłym roku na bazie wzmocnionych przyczółków i podpór ma powstać zupełnie nowa przeprawa. Na jej zbudowanie potrzeba 30 milionów złotych. Powiat liczy, że 80 procent kwoty pozyska z Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór wniosków trwa do 10 sierpnia. Na wkład własny starostwo będzie musiało wyłożyć ok. 6 milionów złotych. Władze powiatu mają jednak nadzieję, że w realizację zadania zaangażują się również okoliczne samorządy. - Będziemy prowadzić rozmowy z samorządami, które są najbardziej zainteresowane remontem mostu. Chodzi przede wszystkim o Wierzchosławice, bo to kanalizacja tej gminy jest podwieszona pod mostem, czy gminę Radłów. To jest most strategiczny tych samorządów, dlatego liczę na ich solidarność i współpracę - mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Fot. P. Topolski

Komentarze...