Tragedia w Olszowej. 63-latek zginął przygnieciony przez traktor
access_time 2020-08-03 12:15:00
63-letni mieszkaniec Olszowej został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Zginął na miejscu. Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych.

Z ustaleń policji wynika, że 63-letni mieszkaniec Olszowej, w gminie Zakliczyn, zwoził ciągnikiem rolniczym do stodoły bale słomy. W pewnym momencie podczas wjeżdżania na wzniesienie, z niewyjaśnionych przyczyn traktor wraz z przyczepą przewrócił się do góry kołami i przygniótł mężczyznę. - Pomimo tego, że rodzina przy użyciu siłowników wydostała go spod traktora, na pomoc było już za późno. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Wojniczu pod nadzorem prokuratury w Brzesku.

- Był to najtragiczniejszy okres w historii garnizonu tarnowskiego. W ciągu zaledwie czterech dni w wypadkach zginęło pięć osób. Cztery ofiary związane z ruchem drogowym - jedna w Wojniczu, dwie w Wietrzychowicach oraz jedna w Tarnowie. Piąta ofiara to mężczyzna z Olszowej, który zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku przy pracach polowych - wylicza asp. sztab. Paweł Klimek. - Apelujemy o rozwagę, bezwzględne stosowanie zasady ograniczonego zaufania, jak również o wyobraźnię, jakże potrzebną przy obsłudze maszyn rolniczych - dodaje rzecznik.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...