Zakażony funkcjonariusz policji w Tarnowie, kilkunastu policjantów na kwarantannie
access_time 2020-08-02 23:07:00
Jeden z tarnowskich funkcjonariuszy policji jest zakażony COVID-19, a kilkunastu jego kolegów przebywa na kwarantannie. Komisariat został poddany dezynfekcji. Jednostka nadal funkcjonuje normalnie.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych o kolejnych przypadkach SARS-CoV-2 w mieście. Tym razem to 39-letni policjant, który pracuje w komisariacie Tarnów-Centrum oraz jego żona. - Osoba, która przekonywała, że w lipcu będzie osłabienie epidemii lepiej, żeby już nie wypowiadała swoich prognoz. W Tarnowie kolejne dwie osoby chore na Covid 19 - 39 letni policjant i jego żona - napisał Roman Ciepiela.

W związku z sytuacją, 16 policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym objęto kwarantanną, a 7 nadzorem epidemiologicznym. W ubiegłym tygodniu potwierdzono koronawirusa u jednego z pracowników straży granicznej, którzy mają siedzibę w budynku komisariatu. Jednak jak podkreśla asp. sztab. Paweł Klimek, policjant zaraził się od jednego z członków swojej rodziny.

Od początku epidemii w Tarnowie stwierdzono łącznie 30 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 17 chorych już wyzdrowiało.

Z kolei służby wojewody małopolskiego przekazały, że w ciągu ostatniej dobry z powodu COVID-19 zmarło sześcioro mieszkańców województwa. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 76 do 95 lat z powiatu bocheńskiego (5 osób) i oświęcimskiego (1 osoba). Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych SARS-CoV-2 wynosi 70. W całym województwie potwierdzono dotąd 3768 przypadków choroby.

Komentarze...