Dwa nowe zakażenia COVID-19 w Tarnowie
access_time 2020-07-27 11:36:00
Służby wojewody małopolskiego poinformowały dziś o kolejnych 61 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w regionie. Wśród nich są dwie kobiety z Tarnowa: 25 i 41-latka, które miały kontakt z 53-letnią pracownicą laboratorium Centrum Zdrowia Tuchów, u której SARS-CoV-2 potwierdzono pod koniec ubiegłego tygodnia.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób. To 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3132 osób, w Tarnowie nowego wirusa zdiagnozowano u 23 osób (w tym 16 już wyzdrowiało), a w powiecie tarnowskim u 34 osób.

Odnotowano również kolejny przypadek zgonu z powodu COVID-19. Zmarł 90-letni pensjonariusz Domu Opieki w Grobli (powiat bocheński), który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53. W powiecie tarnowskim dotychczas zmarły trzy zakażone osoby. Ostatni przypadek zgonu osoby z koronawirusem miał miejsce 20 czerwca - to 90-letnia podopieczna Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

W związku z ponownym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS CoV-2 w województwie małopolskim, w tym w Tarnowie i powiecie tarnowskim, tarnowski magistrat zdecydował o wstrzymaniu odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej oraz w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. To efekt wykrycia koronawirusa u jednej z pensjonariuszek DPS-u w Sieradzy w gminie Żabno.

Komentarze...