54-latka z Tarnowa nie jest chora na COVID-19. Test dał wynik fałszywy
access_time 2020-07-21 08:44:00
W Tarnowie obecnie jest tylko jeden, a nie dwa potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. 54-letnia kobieta, która uczestniczyła w przyjęciu weselnym nie jest chora na COVID-19. Powtórne testy wykluczyły u niej zakażenie.

Przed tygodniem (12 lipca) prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował o kolejnej osobie z Tarnowa zakażonej SARS-CoV-2. Test laboratoryjny miał potwierdzić nowego wirusa u 54-letniej kobiety, która uczestniczyła w przyjęciu weselnym. W rezultacie sanepid objął kwarantanną około 50 pozostałych weselników i osób, które miały kontakt z zakażoną. Okazało się jednak, że test wykonany 54-latce był fałszywie dodatni. Kolejne wymazy wyszły ujemne. Kobieta nie jest więc chora na COVID-19.

- Powtórne testy wykluczyły zakażenie u kobiety z Tarnowa, o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Trzeba jednak zachowywać wyjątkową ostrożność. Epidemia nie ustępuje o czym świadczy masowe zachorowanie mieszkańców DPS w Grobli pod Bochnią - poinformował na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Obecnie w Tarnowie jest tylko jedna osoba zakażona koronawirusem. Łącznie od początku epidemii wśród mieszkańców Tarnowa stwierdzono 16 przypadków zakażeń koronawirusem. 15 osób już wyzdrowiało. 

Komentarze...