Fontanna w Parku Sanguszków gromadzi tłumy. Wkrótce zagra muzykę
access_time 2020-07-20 14:05:00
Udostępniona w środę fontanna w Parku Sanguszków z miejsca stała się jedną z najbardziej popularnych atrakcji Tarnowa. W weekend po zmroku u jej podnóża zjawiły się tłumy chętnych, by podziwiać pokaz wody i światła, któremu już wkrótce towarzyszyć będzie... muzyka.

Nowa ozdoba Parku Sanguszków kosztowała ponad 1 milion zł, a jej remont możliwy był dzięki grupie społeczników, którzy zgłosili projekt jej renowacji do Budżetu Obywatelskiego. Fontanna od momentu uruchomienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, szczególnie po zmroku, gdy tworzy widowiskowy spektakl łączący kolorowe światła i ruch tryskającej wody. W piątkowy wieczór iluminowany pokaz oglądały setki osób, co utrwalił na nagraniu tarnowianin, Dawid Masło - Przyszły całe rodziny z dziećmi, setki osób, co tylko pokazuje jak tarnowianom brakuje takich miejsc. Sam pracuję w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie i wiem jak ważne są takie "zielone inicjatywy", realizowane z Budżetu Obywatelskiego. W Krakowie w zeszłym roku połowa projektów Budżetu Obywatelskiego dotyczyła takich właśnie "zielonych inicjatyw" i była realizowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej. W Tarnowie dopiero to się zaczyna. Oby ta fontanna była tego pięknym zwiastunem - mówi Dawid Masło.

To jednak nie koniec fontannowych atrakcji, bo jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent Roman Ciepiela, wkrótce pokazy zostaną wzbogacone klimatycznymi dźwiękami. Muzyka ma popłynąć z instalacji za kilka tygodni, ale nie wiadomo jeszcze jaki będzie repertuar. - Fontanna prezentuje się świetnie:) Za kilka tygodni dojdzie muzyka. To dopiero będą spektakle:) - napisał na swoim profilu FB Roman Ciepiela.

- To nie jest tak, że skończyło się życie miejskie w Tarnowie i miasto koniecznie musi świecić pustkami. Jest atrakcyjna oferta, to i są ludzie. Mnóstwo ludzi. Fajnie, że mamy mądre projekty z Budżetu Obywatelskiego wymyślone przez społeczników, które ożywiają Tarnów. Czekamy niecierpliwie na kolejną edycję BO, zawieszoną od kilku miesięcy z uwagi na kryzys pandemiczny. Na demokracji i mądrych działaniach obywatelskich nie wolno oszczędzać - zauważa z kolei były radny Tomasz Olszówka.

Dodajmy, że fontanna czynna jest w godz. 8-22.

Fot. Paweł Topolski / arch. UMT, wideo: Dawid Masło

Jaką muzykę chciałbyś usłyszeć wokół fontanny w Parku Sanguszków?

Komentarze...