Wycieczki szkolne dla dzieci z gmin o najwyższej frekwencji w wyborach prezydenckich
access_time 2020-07-10 16:22:00
Druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. Zarząd województwa małopolskiego zachęca do głosowania obiecując 500 bonów wycieczkowych. Otrzyma je 10 małopolskich gmin o najwyższej frekwencji w wyborach.

- Drogi Rodzicu! Twoja obywatelska postawa to przede wszystkim dobry przykład dla młodego pokolenia, ale także szansa na atrakcyjną formę edukacji dla Twojego dziecka w kolejnym roku nauki w szkole - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego. 

Zarząd województwa przyzna 500 bonów wycieczkowych, każdy z nich o wartości 1 tysiąca zł. Otrzyma je 10 gmin z Małopolski o najwyższej frekwencji w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski. Z bonów ma skorzystać ok. 5 tysięcy uczniów z małopolskich szkół podstawowych. Program zakłada kompleksowe sfinansowanie wycieczki do stolicy Małopolski – miasta Krakowa oraz innych, atrakcyjnych miejsc w naszym województwie. Obejmie on m.in. przejazd autokarem, zwiedzanie, lekcję demokracji, wyżywienie, ubezpieczenie, usługę przewodnicką.

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Od północy cisza wyborcza, która potrwa, o ile nie zostanie przedłużona, do niedzieli, do godziny 21. W Tarnowie o głosy wyborców walczyli dziś zwolennicy obu kandydatów. Działacze Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD, a także prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który - przypomnijmy - kilka miesięcy temu wystąpił z PO i zapewniał o swojej apolityczności, agitowali na rzecz Rafała Trzaskowskiego. Z kolei do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcał tarnowian prezes Porozumienia, Jarosław Gowin wraz z posłem Stanisławem Bukowcem i marszałkiem Tomaszem Urynowiczem.

Komentarze...