Prawie 9,5 miliona dla Tarnowa z Funduszu Inwestycji Samorządowych
access_time 2020-07-06 17:16:00
W tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda Piotr Ćwik przekazał dzisiaj symboliczny czek potwierdzający przyznanie miastu Tarnów promesy w wysokości ponad 9 mln 400 tys. zł.

- Ten symboliczny czek, który przekazuję dzisiaj na ręce pana prezydenta Romana Ciepieli, to rzeczywiste wsparcie dla miasta. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedno z trzech najwyższych dofinansowań w naszym województwie, jeśli chodzi o samorządy gminne. Jestem przekonany, że środki w wysokości ponad 9 mln złotych pozwolą utrzymać i zrealizować tzw. inwestycje „blisko ludzi”, czyli te, które usprawniają codzienne funkcjonowanie osób tutaj mieszkających i pracujących - mówił wojewoda małopolski.

Fundusz Inwestycji Samorządowych jest swoistą tarczą, która ma pomóc samorządom przejść przez trudny okres spowodowany pandemią koronawirusa. Wspiera lokalne budżety, pozwalając na realizację najważniejszych zadań inwestycyjnych.

- Cieszę się, że rząd i parlament wzięli pod uwagę potrzeby finansowe samorządów, o których mówimy już od dawna, apelując o konkretne rozwiązania – mówił Roman Ciepiela. Prezydent zwrócił uwagę, że z powodu mniejszych wpływów z podatków i usług miejskich, do budżetu Tarnowa nie wpłynie w tym roku blisko 38 mln zł. - Fundusz Inwestycji Samorządowych to dobry pierwszy krok, rządu, ale czekamy na kolejne - dodał Roman Ciepiela.

Miasto Tarnów otrzymało czek na kwotę 9 420 461 zł. Natomiast do gmin z powiatu tarnowskiego z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi łącznie 20 706 715 zł, zaś sam powiat tarnowski otrzyma 7 223 358 zł.

Komentarze...