Zatrzymany fałszywy policjant z powiatu tarnowskiego. Nieoficjalnie: to radny gminy Skrzyszów
access_time 2020-07-07 13:12:00
Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który podając się za funkcjonariusza policji wyłudzał od starszych mieszkańców Lublina pieniądze. Mężczyzna wpadł w trakcie zorganizowanej zasadzki, kiedy próbował odebrać pieniądze przywiezione od kuriera. W wyniku jego oszustw poszkodowani stracili ponad 70 tys. złotych, które szybko zostały odzyskane.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia na teren województwa podkarpackiego dwóch przesyłek od starszych osób. Mężczyzna podejrzewał, że mogą mieć one związek z oszustwami "na policjanta”. Jednocześnie w ostatnim czasie do komendy telefonowały starsze osoby, które zgłaszały, że zostały w ten sposób oszukane. Pokrzywdzeni uwierzyli w historię o wypadku członka rodziny i konieczności przekazania za pośrednictwem policji pieniędzy lub złotej biżuterii na ratowanie bliskiej osoby. Łączne straty oszacowane zostały na ponad 70 tys. złotych. 

W związku ze zgłoszeniem funkcjonariusze postanowili zorganizować zasadzkę. Podejrzany o oszustwa metodą "na policjanta" został zatrzymany w Kolbuszowej. Okazało się, że to 48-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Według nieoficjalnych informacji, których nie potwierdziła policja, zatrzymany mężczyzna jest również radnym gminy Skrzyszów. Władze gminy nie chcą jednak komentować sprawy.

Utracona gotówka oraz biżuteria zostały odzyskane i wróciły do właścicieli.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty udziału w oszustwie. W pierwszym chodzi o kwotę 120 tys. złotych, w drugim o 140 tys. złotych. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Fot. Policja

Komentarze...