Pracownik Leroy Merlin zakażony koronawirusem. Sklep nie został zamknięty
access_time 2020-06-16 17:25:00
U kasjera tarnowskiego sklepu Leroy Merlin wykryto koronawirusa, ale nie zdecydowano o zamknięciu marketu. Kwarantanną objęto tylko jedną osobę, która miała kontakt z zakażonym. We wtorek w nocy sklep ma zostać zdezynfekowany przez profesjonalną firmę.

Dziś (wtorek, 16 czerwca) pracownik tarnowskiego marketu budowlanego Leroy Merlin, poinformował pracodawcę, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wiadomo, że od ponad tygodnia przebywał na zwolnieniu lekarskim. Decyzją sanepidu na kwarantannę skierowano jedną z osób z załogi, która miała najbliższy kontakt z zakażonym. Nie zarządzono jednak zamknięcia sklepu. Dziś ma zostać przeprowadzona w nim dezynfekcja.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z zakażonym pracownikiem, który przechodzi chorobę bezobjawowo. Działamy zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych, w tym dokonaliśmy identyfikacji pracownika mającego istotny kontakt z osobą zakażoną, gdzie mogło zaistnieć ryzyko transmisji. Pracownik ten został objęty kwarantanną. Wszelkie dalsze działania będą dostosowane do decyzji i wytycznych służb sanitarnych. W trosce o wspólne bezpieczeństwo sklep dodatkowo przejdzie dzisiaj procedurę pełnej dezynfekcji - mówi Maksymilian Pawłowski, rzecznik prasowy sieci Leroy Merlin.

Fot. FB Leroy Merlin

 

 

Komentarze...