W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w formie sztafety
access_time 2020-06-16 09:05:00
Z powodu pandemii 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę będzie miała charakter sztafety. W poniedziałek w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyło się spotkanie dyrekcji pielgrzymki, księży przewodników i osób zaangażowanych w przygotowania.

W związku z trwającą pandemią piesza pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego organizatorzy zadecydowali, że w tym roku pątnicy utworzą rodzaj sztafety. Oznacza to, że każdego dnia po trzy grupy będą przemierzały trasę pielgrzymki z punktu A do punktu B. Wieczorem zaś uczestnicy autokarami wrócą do domu. Na następny dzień na trasę pielgrzymki przyjadą kolejne wyznaczone trzy grupy, by kontynuować wędrówkę. W ten sposób pielgrzymka będzie wyglądała przez 8 dni. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe zostaną zaproszone na Jasną Górę, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed tronem Matki Bożej.

W jednej grupie będzie mogło znaleźć się około 150 pątników. Co za tym idzie jednego dnia trasę przejdzie 450 pielgrzymów.

38. PPT na Jasną Górę odbędzie się od 17 do 25 sierpnia pod hasłem „Idźcie”.

Dodajmy, że w ubiegłym roku w tarnowskiej pielgrzymce uczestniczyło ok. 8 tys. pątników. Najmłodszy miał cztery miesiące, a najstarszy 86 lat. Podczas pielgrzymki odbyły się cztery śluby, były prymicje, pielgrzymi wspierali misje i modlili się za Ojczyznę.

Fot. Archiwum

Komentarze...