Duży wzrost zakażonych w gminie Tuchów. Wśród nich m.in. kolejni redemptoryści, józefitki i podopieczni DPJ (AKTUALIZACJA)
access_time 2020-06-16 08:09:00
Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia COVID-19 w gminie Tuchów. Testy wykazały patogen u trzech ojców redemptorystów z klasztoru w Tuchowie i 1 siostry zakonnej z Domu Pogodnej Jesieni.

Duchowni po raz drugi zostali poddani badaniom na koronawirusa. Pierwsze testy okazały się negatywne, dlatego decyzją powiatowego inspektora sanitarnego zakonnicy zostali odseparowani od zakażonych redemptorystów z Tuchowa i skierowani domu rekolekcyjnego w Lubaszowej. 

Łącznie w gminie Tuchów zakażonych jest już 36 zakonników z klasztoru redemptorystów, 19 sióstr józefitek, 4 pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni i 11 osób świeckich. Dwóch redemptorystów jest w stanie ciężkim (mają choroby współistniejące), pozostali są w stanie dobrym.

W całym powiecie tarnowskim chorują 72 osoby, w tym 70 z gminy Tuchów, 1 z Ryglic i 1 z Tarnowa). W kwarantannie domowej przebywa 640 osób, w tym 154 osób w Tarnowie. Natomiast w samej gminie Tuchów 376 osób.

AKTUALIZACJA (16.06, godz. 11.00) Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 16 osób. Wśród nich jest 6 pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni, 4 siostry józefitki, dwie świeckie opiekunki, 1 redemptorysta i 3 mieszkańców gminy Tuchów. Tym samym liczba zakażonych w gminie Tuchów wzrosła do 87.

Fot. Bazylika Mniejsza w Tuchowie / archiwum

Komentarze...