Lubisz wisielczy humor? Wybierz się na "Porachunki z katem". Mamy zaproszenia
access_time 2020-06-10 09:13:00
W ten weekend w Teatrze Solskiego zobaczymy czarną komedię "Porachunki z katem" Martina McDonagh'a w reż. Marcina Hycnara. Jeśli macie ochotę się wybrać, zapraszamy do udziału w konkursie.

Jest rok 1965. W Wielkiej Brytanii właśnie zniesiono karę śmierci. Na północy Anglii w prowincjonalnym Oldham lokalną sławą jest właściciel pubu Harry Wade, który przez dwadzieścia pięć lat był katem w służbie Korony Brytyjskiej. Drugim po Albercie Pierrepiont katem w kraju.

Miejscowa prasa i stali bywalcy pubu z niecierpliwością czekają na to, jak Harry zareaguje na wieść o zmianach w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. Czy pojawienie się niespodziewanego przybysza z południa zakłóci spokój mieszkańców Oldham w tym wyjątkowym dniu?

"Porachunki z katem" to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. McDonagh nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.

Dramat został nagrodzony najbardziej znaczącym brytyjskim wyróżnieniem teatralnym - Laurence Olivier Award za rok 2015 w kategorii "najlepsza nowa sztuka", a w czerwcu 2016 roku otrzymał nagrodę South Bank Sky Arts Award.

Mamy dla was pięć podwójnych zaproszeń na spektakl „Porachunki z katem” (sobota, 13 czerwca, godz. 19:00, Duża Scena). Zainteresowani? Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do jutra, 11 czerwca, do godz. 20.

Fot. Archiwum teatru

Komentarze...